כך הוסתרה עשרות שנים רשלנות חמורה בטיפת חלב: החצבת הובילה לנכות מוחית וגופנית קשה אצל הילדה. המשפחה תבעה את משרד הבריאות ופוצתה ב-2.5 מיליון שקל. משרד הבריאות: "אין קשר להתפרצות הנוכחית"

משרד הבריאות שילם ב-2012 מיליוני שקלים למשפחתה של ילדה מדרום הארץ, שלא חוסנה ב-1983 נגד חצבת בתחנת טיפת חלב ובעקבות כך חלתה בחצבת. לאחר כמה שנים התפתחה אצלה בגלל החצבת פגיעה מוחית קשה, שהביאה לנכות מוחית וגופנית קשה ובלתי הפיכה שממנה היא סובלת עד היום – כך נחשף ב'ישראל היום'.

"פרשה קשה זו מביאה לידי ביטוי באופן המחריד ביותר את התוצאות האפשריות של מגפת החצבת המתפשטת בחודשיים האחרונים בארץ. לדברי בכירים במשרד הבריאות , עד אתמול נדבקו מאז תחילת 2018 כ-2,220 ישראלים בחצבת, רובם תינוקות, ילדים ובני נוער ומחציתם מירושלים", כך בדיווח.

כזכור, השבוע פרסמנו באופן בלעדי את דבריו של הגאון הרב בנימין אדלר שתקף בחריפות את אלה שלא מתחסנים. "אני לא יודע עד כמה זה מדויק שבחוגים חרדים יש כאלה שמתנגדים לזה, אבל אני אומר במפורש שמדובר באנשים לא בני תורה, לא בני תורה. אנשים בני תורה יודעים את הכתוב ונשמרתם מאוד לנפשותיכם, ואהבת לרעך כמוך".

הרב אדלר, חבר בד"צ אגודת ישראל ורב שכונת שיכון הרבנים בי-ם, הוסיף כי "הרמב"ם אומר שאדם הוא לא בעלים על עצמו, על גופו הוא לא בעלים, זה שייך לקדוש ברוך הוא. על אחת כמה וכמה שזה גם פוגע באחרים, וודאי שאין לו את הסמכות שאני לא מתחסן כי זה עלול לפגוע ביהודי, במספר אנשים בלתי מוגבל".

את הדברים אמר בטקס קביעת מזוזה לסניף לאומית ברחוב שמגר בירושלים וציין כי "כדאי בכל התכנסות כזאת להזכיר לאנשים, בין חרדים, בין לא חרדים, שחובה מוטלת על כל אדם ואדם לשמור על בריאותו ובריאות האנשים בסביבתו".

צפו בתיעוד הבלעדי שהגיע לידי JDN.