עמיר בבית המשפט. צילום: פלאש 90

לא מתחרט, לא הסיתו אותי, פעלתי על דעת עצמי: יגאל עמיר מדבר

ערוץ 20 חושף דברים מפתיעים שאמר לאחרונה רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין למקורביו. עמיר מאשים את השמאל בהאשמה קולקטיבית ולא הוגנת של "הימין הסמרטוט" ברצח. שידור הדברים עורר סערה וגרר ביקורת רבה נגד הערוץ

ערוץ 20 חשף אתמול מספר אמירות מעניינות שהשמיע יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, באוזני מקורביו. בין היתר אמר עמיר: "אני לא מתחרט. אם הייתי מתחרט הייתי מקבל המון…הכי פשוט היה לי להגיד: 'זה הסית אותי', 'זה שלח אותי', אבל אני לא התייעצתי עם אף אחד. לא עם רבנים, לא עם קצינים ולא עם אבישי רביב. רביב היה ת"פ שלי. אישיות פרובלמטית. זה לא אדם שבכלל יכול להשפיע על מישהו. כל הסיפור שהשב"כ השפיע עלי זה שטויות".

עוד מדברי עמיר כפי שהובאו בערוץ 20: התעקשות על כך שאין כל קשר בין הפעולה המתועבת שלו למחנה אליו משייכים אותו. "זה השמאל מכתים את הימין הסמרטוט. אמרתי כל הדרך: אני עשיתי את זה על דעת עצמי ואף אחד לא שלח אותי. ורק בגלל השתיקה שהייתה, כדי לעצור את אוסלו….בכלל לא הייתי מהציבור של המתנחלים. עצרתי הקמת מדינה פלסטינית".

שידור הדברים עורר סערה גדולה ומחאה על כך שניתנת במה לאדם שעשה מעשה כה חמור. ח"כ איתן ברושי פרסם הודעה בה נאמר: "הבמה שניתנת לרוצח המתועב יגאל עמיר הערב בערוץ 20 היא חרפה שאין כדוגמתה, חציית קו אדום בגבולות חופש העיתונות ויש בה סכנה לעידוד של רצח נוסף. נדמה שבשם רדיפת הפרסום והרייטינג, גם במה תקשורתית לרוצחו של רה"מ רבין מקבלת תעודת כשרות. צריך שיהיה ברור: אין מקום לבמה תקשורתית לרוצחים!".

הערוץ ותומכיו טענו מנגד לחופש הביטוי תוך שהם מזכירים למבקרים כי רוצחים פלסטינים מובהקים מקבלים במה בתקשורת הישראלית פעמים רבות. בנוסף נטען כי יש בדברים ענין ציבורי גדול.

יצוין כי מועצת הרשות השניה אישרה לערוץ לשדר את הדברים – חרף המחאה שהתעוררה.

7 תגובות

איזה איסור זה לתת לרוצח אכזר לשאת את דברו ?

מדינה של צבועים ..להקריא מכתבים של רוצחים יהודים תאטרון הלאומי זה מותר איאיכסה ..

טפשים. במקום להתמודד עם תוכן הדברים – מסיטים את הנושא לאיפה שנוח להם. מה קרה? שאלו אותו מה היה באמת? "במה לרוצחים!!" אויש נו.
הרי שנים הם הסיתו שכל הימין ובפרט המתנחלים אשמים ברצח בגלל ההסתה. כי הם הרי אף פעם לא מסיתים, לא נגד הימין ולא נגד החרדים. הרי "מילים יכולות להרוג".

מעניין איפה כל יפי הנפש כשמצטטים יום ולילה ב"קול פלסטין מירושלים" מלה במלה כל רוצח ומחבל פלסטיני או כל שונא ישראל אחר, שם הכל בסדר

לא מסכים עם מעשיו של הרוצח המתועב.לגבי העניין של לתת לו במה לדבר אכן אין איסור בכך אבל איפה המוסריות למה בכלל ומה זה יתן אם הוא ידבר או לא זה לא יוביל לשום מקום טוב ולא ישפוך אור על כלום ולא ישפיע על שום דבר רק יעורר זעם כפי שאכן קרה לכן עדיף להימנע ככל האפשר מחשיפה תקשורתית לרוצח הזה

במה לרוצחים מתועבים???
בגלל שהנרצח משויך לשמאל.
שהרי הרוצחים המתועבים שדם יהודים רב על ידיהם הופכים למוקד עליה לרגל של שרים וח"כים (לדוגמא מרואן ברגותי ימ"ש).אלא ששם הנרצחים הם מתנחלים ולכן ישנו איזה סממן של הצדקה כביכול…..
ה' ירחם.
שיתבישו להם! צבועים!

רצח הוא רצח,
אבל,
שעמיר יקבל יחס של רוצח רגיל,
ואז מה אם הנרצח היה ראש ממשלה ?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *