צילום: פלאש 90

"ללא כל סמכות": ביהמ"ש שחרר קטין שנעצר באלימות ע"י המשטרה

שוב מעצר שוא אלים, שוב עלילה של המשטרה ושוב שחרור ע"י שופטת: ביהמ"ש השלום בירושלים שחרר בסוף השבוע ללא כל תנאי קטין יהודי כבן 16 אשר נעצר באלימות על ידי שוטרים בשכונת רמות בירושלים. כל הפרטים

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

בימ"ש שחרר את הקטין שנעצר באלימות בשכונת רמות ללא כל תנאי

בימ"ש השלום בירושלים שחרר בסוף השבוע ללא כל תנאי קטין יהודי כבן 16 אשר נעצר באלימות על ידי שוטרים בשכונת רמות בירושלים.

יצוין כי הקטין נעצר בביתו באלימות רבה ביום רביעי האחרון. בתיעוד שתיעד אביו של הקטין שניות ספורות לאחר שהותקף הקטין באלימות ע"י השוטרים נראים מספר שוטרים גוררים את הקטין מביתו לכיוון ניידת המשטרה. שם נחקר הקטין בחשד להפרעה לשוטר ובתקיפת שוטרים. לאחר חקירתו נעצר הקטין ושהה לילה במעצר.

למחרת, ביום חמישי, הובא הקטין להארכת מעצר בבימ"ש השלום בירושלים, שם ביקשו השוטרים להאריך את מעצרו ב-5 ימים, וזאת לצורכי חקירה. בדיון טען עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו, כי המעצר אינו חוקי וכי יש לשחרר את הקטין ללא כל תנאי.

ואכן כאמור, קיבלה שופטת בימ"ש חוי טוקר את עמדת עו"ד פולסקי והורתה על שחרורו של הקטין ללא כל תנאי תוך שהיא קובעת כי לא היתה כל סמכות לעצור את הקטין.

"בכל הכבוד, לא היתה סמכות לעכב את המשיב, ובוודאי לא לעצרו ללא צו של שופט, שכן לא קם החשד כי בוצעה עבירה או כי עומדת להתבצע עבירה", כתבה השופטת בהחלטה והוסיפה "וממילא שמעצרו של המשיב שלא כדין ורק מפני כך דינו שחרור".

בתגובה להחלטה מסר עו"ד פולסקי "צר לי מאד שהמשטרה מפרה שוב את הוראות החוק, ומגיעה לעצור קטין בביתו באלימות רבה, ללא הצדקה וללא צו מעצר כנדרש בחוק. בבית המשפט התברר באופן ברור כי המעצר לא היה חוקי, לא היתה סיבה לעצור את הקטין, ובטח לא לבקש את המשך מעצרו. האלימות במקרה הזה הופעלה ע"י השוטרים ולא ע"י הקטין, אנו מקווים כי מח"ש תידרש לנושא ותחקור באופן יסודי את התנהלות המשטרה במקרה".

נזכיר כי על המעצר האלים הוגשה תלונה דחופה, הכוללת עדויות של שכנים ועוברי אורח שהיו עדים למעצר. מהעדויות במכתב התלונה עולה כי בשעות הבוקר הגיעו שלושה שוטרים לביתו של הקטין וביקשו ממנו לצאת אליהם. "כשהגיע בסמוך אליהם הסתערו עליו בלא התראה מוקדמת, בלא להציג לו צו מעצר, בלא לבקש ממנו להתלוות לניידת ובלא שעשה לכך דבר או חצי דבר".

לפי עדי הראיה השוטרים השכיבו את הקטין על הרצפה ברחוב, אזקו אותו והכניסו אותו לניידת. עוד מתואר בתלונה כי עדי הראיה היו "מזועזעים עד עמקי נבכי נשמתם",ובתה הקטנה של אחת השכנות החלה לבכות מעצם המראה.

מכתב התלונה מסתיים באמירה ובבקשה כי "ברור מהעדויות כי המעצר לא בוצע בהתאם לנהלים, אולם הרבה יותר מכך גישת המעצר היתה אלימה ומשולחת רסן. אני מבקש לקבל תשובות ברורות על התוקפנות משולחת הרסן כלפי הקטין".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell