הלב נקרע: בעוד הוריו מאושפזים בבית החולים, הובא אמש למנוחות בגיל 3 ימים הפעוט שיולד בעקבות פציעתה הקשה של אמו בפיגוע בעפרה • סבו העניק לו שם לפני הקבורה • "נכדנו הרך, השם ייקום דמו, כבר עשה רבות בטרם מלאו לו ארבעה ימים"

אלפי בני אדם השתתפו אמש בהלווית הפעוט שנפטר לאחר שיולד בעקבות פציעתה הקשה של אמו בפיגוע הירי סמוך לעפרה. סבו של התינוק, הרב רפאל איש-רן, נשא דברי הספד והעניק לו את השם "ישראל עמיעד". הסב הסביר: "עמנו פה לעד. עם ישראל פה לעולמי עולמים".

"אותנו לא ישברו. אנחנו בוכים וכואב לנו, אבל אנחנו חזקים", כך הסב בהספד המצמרר.

בערוץ 7 הובאו דבריו של הסב השני, חיים סילברסטיין, ששחזר את הערב הקשה של הפיגוע: "הדלקת נר שמיני בשמחה, נסיעה הביתה והמתנה תמימה בתחנת בעפרה…ואז צרור כדורים קטע את השמחה, הציפייה והחלומות. זה נס גלוי שחיי שירה ועמיחי ניצלו ולדאבוננו אחרי מאבק התינוק נפטר. אויב אכזרי ושפל כוון את נשקו לעבר אשה הרה כיוון שרצה לעקור אותנו מארצנו".

הסב הוסיף: "לעולם לא תצליחו. אנחנו חזקים יותר מכם. אנחנו צודקים יותר מכם. אנחנו שייכים לכאן יותר מכם. אנחנו ננצח אתכם. זו ארצנו, עמנו ותורתנו הקדושים. עמיחי ושירה, לבנו נקרעים מצער על הכאב והאבדן. אבל בנכם הטרי עמיעד ישראל, נכדנו הרך, השם ייקום דמו, כבר עשה רבות בטרם מלאו לו ארבעה ימים. הוא איחד את עם ישראל שהתגייס בתפילות".

רבה של צפת, הרה"ג שמואל אליהו, נשא אף הוא דברים ואמר: "זה התינוק הקטן ביותר אי פעם שנרצח על ידי מחבלים..מבחינתם, כל זיק של חיים צריך לכבות. מבחינתנו כל נקודה של חיים זו דרך להרבות אור לאמונה, חיים ותקווה".

"כולנו מרגישים משפחה אחת עם עמיחי ושירה איש רן. הלב של כל עם ישראל פעם עם הלב של התינוק הזה ושל אבא ואמא שלו שנמצאים עכשיו בבית החולים", כך הרב אליהו.

דיווח: מחבל שהיה מעורב בפיגוע בעפרה חוסל סמוך לרמאללה
טרגדיה בשערי צדק: הפג הילוד מהפיגוע בצומת עפרה – נפטר

צילומים: יונתן סינדל / פלאש 90