משפחות שכולות, ובהן קרוביהם של קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי שנרצחו בפיגוע בברקן, לוקחות חלק בעצרת בכיכר רבין המחאה על התנהלות הממשלה מול גל הטרור. אביו של רונן לוברסקי: "אני פונה לנתניהו - תפסיק להתגונן. צריך לתקוף אותם"

מאות מפגינים הערב בכיכר רבין בעצרת "לחיזוק ההרתעה" ולזכר קורבנות הפיגוע באזור התעשייה ברקן בשומרון, קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי, שאירע לפני חודשיים ופתח את גל ההסלמה הביטחונית ביהודה ושומרון. את העצרת ארגנו המשפחות השכולות של הנרצחים בפיגועי הטרור, בראשן רפי לבנגרונד, אביה של קים יחזקאל-לבגרונד שנרצחה השנה בפיגוע בברקן. ההחלטה לארגון העצרת הגיעה בעקבות אירועי הטרור האחרונים, בהם בין היתר נרצחו שני חיילים בצומת גבעת אסף שליד עפרה.

בין היתר, דיברו בעצרת הורים שכולים שאבדו את בני משפחתם בפיגועים: רפי לבנגרונד, בני משפחתו של זיו חג'בי, בני משפחתו של רונן לוברסקי,לוחם דובדבן שהלילה יחידת דובדבן פוצצה את בית המחבל שגרם למותו. בנוסף לכך, גם ינאמו גם דבורה, אמו של דני גונן והרצל, אביה של שיר חג'ג' ובועז, אביו של חלל צה"ל רון קוקיא.

איריס חג'בי ביקשה בשם המשפחות השכולות שהממשלה וראש הממשלה ושר הביטחון "ייתנו גושפנקא לעונש מוות למחבלים, הריסת בתים, הגליית המשפחות ושלא יתנו להם כספים. לא יכול להיות שאנחנו נחיה בחוסר ביטחון והם יצחקו עלינו. היום הרסו את בית המחבל של רונן וכבר אבו מאזן אמר שהוא יבנה את ביתו מחדש. אין הרתעות במדינה הזאת". לדבריה, "הבן שלי נרצח ומדברים איתי על קירות".

רפי לבנגרונד, אביה של קים יחזקאל-לבגרונד הי"ד. צילום: פלאש 90

"העצרת היא לזכרה ולזכר זיו שנרצח, ולזכר חיילים שנרצחו השבוע וכל אלה שנרצחו בפיגועים. הרצון שלי הוא לעשות שינוי שיוציא את המוטיבציה של המחבלים לצאת לפיגועים, הפכנו לאדישים", אמר רפי לבנגרונד בעצרת והוסיף כי "חייבים להורס את בית המחבלים מהיסוד. ביום הפיגוע או בקרוב לו". עוד אמר לבנגרונד כי "את הנרצחים אין דרך להחזיר. צריך לעצור את הזרמת הכספים לארוגנים שמסייעים למחבלים. דורש ממשלת ישראל וראש הממשלה בנימין נתניהו, שישיבו לנו את הביטחון".

טל חג'בי, אח של זיו, אמר: "אנחנו עם מלוכד ורוצים את השינוי הזה. אנחנו פה הערב כדי לזעוק את זעקתם של אחי זיו שלא פה ושל קים שכבר לא פה, של רונן שלא פה, של רון שלא פה, של דני ועוד כל כך הרבה יקרים שלא איתנו פה ולא יכולים לזעוק את הזעקה הזאת. אנחנו היום עומדים פה ומחר זה יכול להיות כל אחד ואחד מכם. אנחנו כאן להסביר לממשלה שדי, חלאס, אי אפשר להמשיך עם החיים ככה. צריך שינוי, הם צריכים לפחד מאיתנו ולא אנחנו לחשוש מהם. צריכה להיות אפס סובלנות לפיגועים. דם יהודי הוא לא הפקר".

ולדימיר לוברסקי, אביו רונן לוברסקי הי"ד. צילום: פלאש 90

בעצרת נשא דברים גם ולדימיר לוברסקי, אביו של לוחם דובדבן רונן לוברסקי הי"ד, שבית המחבל שהרג אותו נהרס הלילה בפעילות כוחות צה"ל: "קיבלתי בבוקר טלפון ממפקד דובדבן כשהם היו בשטח והוא הודיע שהמשימה הושלמה ובית המחבל נהרס. שואלים אם זה סגר מעגל או שזה מנחם? זה מנחם במידה קטנה אבל אני רואה את זה כהתחלה של דרך ואני מקווה שתהיה דרך של מלחמה בטרור ושל מיגור סופי של הטרור".

"אני פונה לראש הממשלה נתניהו: תפסיק להתגונן. צריך לתקוף אותם. הם רואים את חולשתנו וזה לא מרתיע אותם אלה הם מעודדים. המחבל שפגע בחייל בבית אל הסגיר את עצמו – זו תוצאה של לחץ שהצבא מפעיל בימים האחרונים. צריך להוריד כפפות משי במלחמה בטרור. אני מודה לכוחות הביטחון וליחידת דובדבן שהשתתפו בהריסת הבית והם אלו שתפסו את המחבל שהרג את רונן. אני יודע כמה הם מקריבים לילה לילה כדי שכולנו נוכל לחיות כאן בשלווה. אני אסיר תודה לחבר'ה הצעירים האלה. הם ממש מלאכים, אני מאמין שכל החיילים שלנו הם כאלה. תודה לכל כוחות הביטחון".