על רקע התקלות החוזרות ונשנות בקו הרכבת המהיר והחדיש מנתב"ג לירושלים, מנכ"ל רכבת ישראל, שחר איילון צפוי להודיע התפטרותו מהתפקיד בקרוב • הרקע להתפטרות הוא ככל הנראה בשל רצף התקלות השונות בקווי הרכבת

שנתיים אחרי שהתמנה לתפקיד מנכ"ל רכבת ישראל, שחר איילון צפוי להודיע בקרוב על התפטרותו מהתפקיד, זאת על רקע התקלות הרבות שהתגלו בקו הרכבת החדש והמהיר מנתב"ג לירושלים, שנחנך בחודשים האחרונים, כשרק הבוקר הושבת הקו בפעם הרביעית תוך שבוע אחד.

על פי דיווחים, יו"ר דירקטוריון רכבת ישראל, אלוף במיל' דן הראל, זימן אליו אמש את איילון לשיחה ובה הובהר לו שאם הוא לא יתפטר הדירקטוריון יחליט על הפסקת עבודתו, זאת בשל התקלות הרבות שהתגלו ברכבת במלך החודשים האחרונים, כמו הבעיות בתפעול קו הרכבת המהיר לירושלים, צפיפות יתר ברכבות ועיכובים בהבאת קרונות חדשים. ברכבת ישראל אישרו את ידיעה זו ומסרו, כי "דירקטוריון רכבת ישראל יתכנס הערב כדי לדון בנושא".

שחר איילון כיהן במשך עשרות שנים במגוון תפקידים בכירים במשטרת ישראל, כשהבולט שבהם הוא מפקד מחוז תל אביב. לאחר סיום שירותו במשטרה התמנה לנציב כבאות והצלה ובתחילת 2016 החל לכהן כמנכ"ל רכבת ישראל.