בשעות האחרונות ערך נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקורי תנחומים בבתי החיילים יובל מור-יוסף ויוסף כהן הי"ד, שנרצחו בפיגוע הקשה בגבעת אסף • הנשיא לאביו החורג של יוסף כהן ז"ל: ״הדברים שאמרת נכנסו אל הלב שלי"

נשיא המדינה רובי ריבלין ערך היום ביקורי תנחומים בבית משפחתו של סמל ראשון יובל מור יוסף ז"ל ובבית משפחתו של סמל יוסף כהן ז"ל שנפלו בפיגוע הירי סמוך לגבעת אסף בסוף השבוע האחרון.

בביקורו בבית משפחת מור יוסף באשקלון, פגש הנשיא את משפחתו של יובל ואמר: ״באנו לבכות את לכתו של שומר חומות ישראל. גיבור אמיתי שידע לשמור על הזהות שלו וגם להגן עלינו מתוך ההבנה שעל הבית שלנו רק אנחנו נוכל לשמור. יובל היה מפעים בהתנהלותו, נשא שם שורשי ומחובר כל כך למדינה הצעירה שלנו ונפל על משמרתו למען ביטחונה״.

הנשיא שמע מהמשפחה על תכונותיו המיוחדות של יובל, על טוב ליבו ונדיבותו ואמר, כי ״אני יודע כמה קשה הכאב. אנו חייבים לשמור על המדינה שלנו כי אף אחד אחר לא יכול לעשות זאת עבורנו. אני עובר מבית לבית ומבכה את בנינו הנופלים ואני פוגש בכל בית את המסירות העמוקה ביותר".

לאחר מכן ביקר הנשיא בבית משפחתו של יוסף כהן ז"ל בירושלים ושיתף את משפחתו של יוסי בזכרונותיו ממלחמת השחרור בירושלים ואמר: ״כשהגנו על בתינו לא היה ירושלמי שלא היה שותף במערכה. הפגזים נפלו ברחביה, בשערי חסד ובמאה שערים בלי אבחנה ועמדנו כחומה בצורה להגן על בתינו, חרדים וחילונים והנה גם היום אתם מוכיחים לנו איך כולנו יודעים לקחת חלק בהגנת עמנו ובאותה נשימה לשמור על זהותנו״.

הנשיא שוחח עם אביו החורג של יוסי ז״ל על הדברים המרגשים שאמר, על הצורך באחדות ישראל גם בתקופות טובות ולא רק ברגעי השבר ואמר: ״הדברים שאמרת, אבא יקר, נכנסו אל הלב שלי. גורל אחד שם אותנו כאן ואנחנו חייבים לעמוד שכם אל שכם כדי להגן על ארצנו. נפלה בחלקנו זכות אמיתית להיות הורים ומחנכים של ילדים כמו הבן שלכם".