מחלת החצבת: אשה בת 82 נפטרה לאחר שחלתה במחלה

אמש נפטרה בבית החולים הדסה עין כרם, אשה בת 82 שחלתה במחלת החצבת • במשרד הבריאות מציינים, כי בנוסף למחלה זו האישה סבלה ממחלות רקע נספות • מאז פרוץ המחלה בישראל 2,690 אזרחים חלו בה, כשהשיא היה לפני כחודשיים אז נרשמו 948 חולים

בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים נפטרה אמש אשה בת 82 שחלתה במחלת החצבת – לאחר שאושפזה בתחילת החודש, אך עם זאת במשרד הבריאות מציינים כי בנוסף למחלה זו האישה סבלה ממחלות רקע קשות נספות.

על פי נתוני משרד הבריאות נכון לאתמול, מאז פרוץ המחלה בישראל 2,690 היו חולים בה, כאשר השיא ברישום החולים היה לפני כחודשיים – במהלך אוקטובר, כאשר נרשמו 948 חולים חדשים שנדבקו במחלה. חודש שעבר הייתה ירידה קלה עם 893 חולים ובחודש הנוכחי עד לאמש ישנם 194 חולים.

במשרד הבריאות מציינים, כי על אף מגמת הירידה בקצב התחלואה, המשרד ממשיך לפעול על מנת לחסן את האזרחים נגד המחלה, עד לבלימתה המוחלטת של התפרצות המחלה.

מאז פרוץ המחלה, לא פעם הוזעקו נוסעי אוטובוס, משתתפים באירועים שונים ועוד – להתחסן נגד המחלה, לאחר שהתברר כי אדם החולה בחצבת שהה בסביבתם. רק ביום שלישי האחרון, נקראו משתתפי אירוע "דידן נצח" בכפר חב"ד, שהתקיים ביום רביעי שעבר, לבוא ולהתחסן בעקבות חולה חצבת שנוכח שם.

כזכור, לפני כחודשים, במהלך דיון שהתקיים בוועדת הבריאות בכנסת, חברת הכנסת יוליה מלינובסקי טענה כי הציבור החרדי מעצים את תפוצת החצבת בישראל בשל סירובו להתחסן. "יש להם בורות ותפיסות עולם פרימיטיביות והם בשם התורה והדת מסרבים להתחסן ומאמינים בכל מיני דברים טפלים", האשימה מלינובסקי את הציבור החרדי

בעקבות כך יו"ר סיעת 'הבית היהודי', חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי, אמרה כי מלינובסקי עושה פופוליזם זול בדיון מקצועי וחשוב על בריאות הציבור וטענה כי מדובר בהכפשה. "איך את מעזה להכפיש פה ציבור שלם? איזו בורות. רבנים קוראים לציבור להתחסן. בעיית הלא מתחסנים קיימת בכל החברה הישראלית, אז מדוע את לוקחת דיון ענייני-מקצועי, שעוסק בבריאות הציבור כדי לגרוף הון פוליטי? איפה הבושה שלך? איפה היית בתחילת הדיון?", שאלה מועלם רפאלי.

ראוי לציין כי בניגוד להכפשות חמורות אלו, לא פעם התבטאו הרבנים בדבר החיוב להתחסן נגד המחלה. גאב"ד 'העדה החרדית', הגאון רבי טוביה וייס שליט"א קיבל אף משלחת נכבדה מטעם הנהלת לאומית שירותי בריאות, בראשות מנהל מחוז ירושלים, מר עודד ויגרצין, מנהל אזור מוריה, הרב שמעון יוסף לוי ומנהל השיווק של הקופה למגזר החרדי, הרב אפרים רוזנשטיין.

חברי המשלחת נועצו עם הגאב"ד על עניינים רפואיים שונים בראי ההלכה, במרכזם: סוגיית החיסונים והגאב"ד אמר לחברי המשלחת כי החיסונים הללו הם בבחינת השתדלות המוטלת על כל אחד ואחד. הגאב"ד אף ציין כי אלה שלא שולחים את ילדיהם להתחסן, מסכנים לא רק אותם, אלא הם בבחינת מזיקים כלפי כלל הציבור מאחר והם נושאים באחריות להפצת מחלות מסוכנות.

2 תגובות

בפרסומים של משרד הבריאות שמי שנולד לפני 1957 מחוסן מפני חצבת, אשה בת 83 היא ילידה מלפני מלפני 1957 ???

אתה צודק
יתכן שמעולם לא נחשפה למחלה
והיא מהסטטיסטיקה הנמוכה
קורה 1 ל…… .
וזה מראה את הצורך להתחסן
אני אישית עשיתי בדיקת נוגדנים למחלה ממליץ לכל מי שאומרים לו לא לעשות חיסון כי בוודאי נחשף בעבר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן