אילוסטרציה | צילום: דוברות עיריית ביתר עילית

שביתות התח"צ במודיעין עלית: "בחברה לא מתייחסים באופן רציני לתלונות"

לאור גל שביתות התח"צ במודיעין עלית, אחד מתושבי העיר שריכז את תלונות התושבים העלה טענות קשות נגד החברה • חברת קווים: "שביתה ספונטנית, אך החברה לא אישרה את קיומה; החברה הודיע על כך לנוסעים במסרון קולי שהועבר לכל תושבי העיר"

כתבות נוספות בנושא:

במעמד מרן הגר"ד לנדו: תלמידי ישיבת מיר ברכפלד ציינו עשור להסתלקות הגרנ"צ פינקל
אדמורי"ם ורבנים בשבע ברכות לבן זקוניו של הרב חנוך זייברט מ"מ ראש עיריית בני ברק
עצרת מספד במלאות השבעה לפטירת הגאון רבי ישראל אליקים שלזינגר זצ"ל
שמחת הברית בחצרות הקודש שבט הלוי - דושינסקיא
 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

אחרי שביתות תחבורה המתרגשות על מודיעין עלית לעתים קרובות, הערב התראיין תושב העיר חיים פרידמן למהדורה המרכזית ב'קול חי' וטען כי בחברה "לא מתייחסים באופן רציני לתלונות של הנוסעים".

על פי טענות התושב שאף ריכז תלונות כנגד החברה מקרב תושבי העיר, "בעבר הייתה וועדת תחבורה שהחליטה מה קורה בעיר, אך בתקופה האחרונה הביאו איש יח"צ לנהל את התחבורה", בעוד והוא "לא מתגורר בעיר ומחליט מה יהיה כאן".

לטענת תושב העיר, אחד הבעיות של החברה זה ביום שישי בו יש עומס גדול על האוטובוסים, כשלטענת התושב בחברה לא מתייחסים באופן רציני לתלונות של הנוסעים, כאשר בתקופה האחרונה, הנהגים עושים שביתה לעיתים קרובות ומשאירים את העיר ללא מענה תחבורתי.

נהג החברה נחום התראיין גם הוא למהדורה: "יש כאן נהגים שלא ראויים להיות נהגים, כאן במודיעין עילית העבודה כאן קשה. אבל הכתובת זה משרד התחבורה. החברה חייבת לעמוד במכרזים וזה בלתי הגיוני בגלל חוסר בנהגים. אין מאיפה להביא נהגים. יש היום 5,000 נהגים שחסרים בתחבורה הציבורית"

בחברת קווים מסרו בתגובה לדברים, כי "נהגי סניף מודיעין עלית הפסיקו את פעילות התחבורה הציבורית באופן ספונטני בעקבות אירוע התקיפה האחרון בליל חמישי, חלקם מחשש לביטחונם וחלקם במחאה כנגד מקרי אלימות נגדם שהולכים וגוברים למרבה הצער. בשל כך נרשמו שיבושים בהפעלת התחבורה הציבורית".

בחברה הוסיפו להדגיש: "יצוין כי החברה לא אישרה את קיומה של השביתה הבלתי צפויה ומיד עם גילויה פעלה נמרצות ובאופן מידי להביא לסיומה. במקביל, החברה הודיע על כך לנוסעים במסרון קולי שהועבר לכל תושבי העיר".

כזכור, לאור שביתות הפתע של נהגי חברת קווים בעיר, שר התחבורה ישראל כץ הודיע במענה לשאילתא דחופה שהגיש יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב, כי משרד התחבורה יקנוס את החברה בגין חוסר השירות לנוסעים, כשהתבטא כי "המקום למחות או אינו על גבם של הנוסעים".

בדיון במליאת הכנסת פנה ח"כ מקלב לשר התחבורה ישראל כץ ואמר כי בסוף השבוע האחרון הופסקו שירותי התחבורה הציבורית במודעין עלית כמעט לחלוטין וכי עשרות אלפי נוסעים שאין ברשותם כלי רכב נתקעו בעיר ללא יכולת נסיעה. מקלב פנה לשר ודרש לדעת אלו סנקציות נוקט משרד התחבורה כנגד החברה והנהגים ומה בכוונת המשרד לעשות למניעת הישנות של מקרים אלו.

ח"כ מקלב אף והסביר כי אין מדובר בשביתה רגילה, אף אחד מהנוסעים לא היה מעורב בדבר אשר גרם לשביתה זו, לתושבי מודיעין עלית אין אלטרנטיבה אחרת הסביר מקלב, זה מצור של ממש על העיר והדבר אינו מתרחש בפעם הראשונה, לא ראינו מענה מקצועי של פקידי משרד התחבורה, לא ערכו ישיבה מקצועית ללמוד את האירוע, זה עבר להם ליד האוזן מבלי טיפול מתאים, אם הנהגים מרגישים שיש להם צורך למחות שיעשו זאת מול תחנת המשטרה, הפגיעה בציבור הנוסעים היא בעייתית ופוגענית מאוד

שר התחבורה ישראל כץ השיב לדברים ואמר כי בעקבות מקרי האלימות הקשים כנגד נהגים במודעין עלית ובפרט לאור המקרה האחרון החליטו בחברה על דעת עצמם לשבש את תנועת האוטובוסים, נציגי החברה הורו לפרסם לציבור אודות השיבושים וסיבתם, כמו כן יוטלו סנקציות כנגד החברה מעבר לכך שמשרד התחבורה לא יממן את הנסיעות שלא בוצעו והדבר יבחן לעומקו. השר כץ הוסיף ואמר כי הוא מסכים עם דברי ח"כ אורי מקלב כי המקום למחות או אינו על גבם של הנוסעים אך כאמור החברה תפגע מכך כי ניהול סכסוכים לא יתחש על גבם של הנוסעים.

כתבות קשורות

במעמד מרן הגר"ד לנדו: תלמידי ישיבת מיר ברכפלד ציינו עשור להסתלקות הגרנ"צ פינקל
אדמורי"ם ורבנים בשבע ברכות לבן זקוניו של הרב חנוך זייברט מ"מ ראש עיריית בני ברק
עצרת מספד במלאות השבעה לפטירת הגאון רבי ישראל אליקים שלזינגר זצ"ל
שמחת הברית בחצרות הקודש שבט הלוי - דושינסקיא
מעמד הכנסת ספר תורה לבית המדרש בעלזא בית שלום באשדוד
ציון דרך עגום: כ-8,000 נפטרים מקורונה מפרוץ המגפה • כל הנתונים
אימה בחיפה: גבר כבן 70 נפגע מחזיר בר - מצבו בינוני
"קצב התחסנות איטי בבוסטר": במשרד הבריאות חוששים מגל חמישי בחורף
תרגיל ה-Blue Flag: חיל האוויר הגרמני ביצע מטס בשמי הארץ • צפו
קריית מוצקין: רוכב אופניים חשמליים נהרג מפגיעת רכב
בר-לב תמך בשיתוף הפעולה עם הוואקף הירדני ועורר זעם בקואליציה
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי יהודה צדקה זצ"ל ראש ישיבת פורת יוסף
"נמנעה התפשטות למבנה הישיבה": שריפת גדולה סמוך לישיבה באור יהודה
ירידה בטמפרטורות וגשם • האזינו לתחזית מזג האוויר עם אורי בץ
"התמיכה בישראל הובילה להתנקשות": פרטים חדשים על רצח חבר הפרלמנט הבריטי
בשל מתיחות בממשלה? מנסור עבאס נעדר מישיבת ראשי הקואליציה
"אין לי עדיין רישיון": המשטרה עצרה נהגים שעברו על חוקי התנועה • כך זה נראה
מצבה עדיין קשה: שיפור במצבה של התינוקת שחלתה בתסמונת פוסט קורונה

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו