בעת שעלה לקבר אמו עם ציון יום השנה, גילה היועץ הצפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לתדהמתו, כי אלמונים השחיתו את קברו של אביו ברוך ז"ל • במשטרה פתחו בחקירה מה המניע למקרה התמוה ומבדיקה שנערכה מתברר כי לא מדובר בפגיעה אקראית

‏לפני עשרה ימים עלה היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לקברה של אמו לרגל ציון יום השנה למותה, אך אז נדהם לגלות שאלמונים השחיתו את המצבה של אביו ברוך ז"ל, כך פורסם הערב במהדורה המרכזית של חברת 'החדשות'.

האלמונים שהשחיתו את הקבר, השתמשו בפטיש או בכלי כבד אחר, כשמטרתם הייתה לנפץ את המצבה. היועץ המשפטי שנחשף למקרה המזעזע דיווח על כך באופן מיידי למשטרה ומבדיקה שנעשתה התברר כי לא מדובר בפגיעה אקראית, מאחר וקבר זה הוא היחיד שנפגע בסביבה זו, בעוד וקברים אחרים נשארו שלמים.

במסגרת חקירת המקרה התמוהה, היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט אמר לחוקרים כי אין לו מושג מה הרקע לפגיעה זו ובמשטרה ממשיכים לחקור את המקרה.

דובר משרד המשפטים אישר את הפרסום ואמר: "במענה לפניות הרינו לאשר כי היועץ המשפטי לממשלה דיווח למשטרת ישראל לפני כעשרה ימים על חבלה מכוונת שנתגלתה במצבה של אביו. יובהר כי המצבה נותרה שלמה, אך יש עליה סימני השחתה שנוצרו ככל הנראה תוך שימוש בכלי כלשהו במטרה לגרום נזק לכיתוב שעל המצבה. ליועץ המשפטי לממשלה לא ידוע מה הרקע לאירוע".

בתגובה לפרסום המקרה המזעזע, ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן וביקש ממנו להורות על חקירה שתבדוק מי חילל את הקבר ואמר כי מדובר ב"מעשה מזעזע שיש לגנותו בכל לשון".

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב אף הוא לפרסום ואמר, כי "חילול קבר אביו של היועץ המשפטי לממשלה הוא מעשה נואל ומעורר שאט נפש".

שרת המשפטים איילת שקד גגינתה את המעשה ואמרה, כי "מדובר במעשה מבחיל הסותר ערכי מוסר בסיסיים. צר לי שיש מי שאינו בוחל בצעדים נבזיים מעין אלו. ללא ספק נחצה כאן קו אדום ואני מצפה שמשטרת ישראל תביא להעמדתם לדין של האחראים בהקדם".

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן הגיב אף הוא לפרסום ואמר, כי "השחתת קברו של מיקי מנדלבליט ז״ל היא מעשה בזוי ומזעזע של אנשים שפלים. הנחיתי את משטרת ישראל לעשות הכל בכדי להגיע לפושעים שביצעו את המעשה ולהביא אותם לדין. אני מצפה מהמנהיגות הפוליטית להתאחד בגינוי למעשה זה שמהווה חציית קו אדום ולא לנסות ולנצל אותו לצרכים פוליטיים".

יו"ר הקואליציה חבר הכנסת דודי אמסלם אמר, כי "את השחתת הקבר של ברוך מנדלבליט ז"ל, אביו של היועץ המשפטי לממשלה, צריך לחקור מיד. על פשע כזה אסור למחול. בטח ובטח לא בעיתוי הזה. שפלות של אנשים קטנים ומתועבים".

יו"ר יש עתיד חבר הכנסת יאיר לפיד צייץ בתגובה בטוויטר: "עוד קו נחצה כשאלמונים השחיתו את קבר אביו של היועץ המשפטי. אלו לא רק צעקות מחוץ לבית הכנסת – אלו מעשי עוולה מבישים. בכדי לשמור על הדמוקרטיה ושלטון החוק, ראש הממשלה והשר לביטחון פנים חייבים לפעול ולהביא את הפושעים האלה בפני שופט".

חבר הכנסת דוד ביטן אמר, כי "השחתת קבר אביו של היועמ״ש הינה מעשה בזוי ואני מגנה אותה בכל תוקף. מדובר בחציית קו אדום ואני מקווה שהמשטרה תגיע במהרה למבצעים. גם כל ניסיון לנצל את המקרה המזעזע לצרכים פוליטיים ראוי לכל גינוי״.