צילום אילוסטרציה: Rahim Khatib / Flash 90

עכשיו זה חוקי: תמיכה פומבית במחבלים היא חלק מחופש הביטוי

בהחלטה שפרסמה המשנה לפרקליט המדינה נאמר כי ביטוים כגון "ברוח בדם נפדה את פלסטין" "שאהיד, נוח על משכבך בשלום, אנחנו נמשיך את דרכך" אינם מהווים עבירה פלילית

בהחלטה שפרסמה המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד נורית ליטמן על רקע בקשה לפתוח בחקירה בחשד להסתה בהפגנה של ערבים ישראלים בהם נשמעו ביטוים כגון "ברוח בדם נפדה את פלסטין" וכן "שאהיד, נוח על משכבך בשלום, אנחנו נמשיך את דרכך" נאמר,כי האמירות הם חלק מחופש הביטוי ואינה מהווה קריאה לאלימות, אהדה או הסתה לטרור.

לדברי הפרקליטה: "קריאות מסוג אלה אינם מהוות עידוד, אהדה או תמיכה במעשה אלימות או טרור". עוד הוסיפה המשנה לפרקליט המדינה, ואמרה "כי הביטוים שנאמרו בהפגנה, ראוים להתברר בזירה הציבורית ולא במסגרת הליך פלילי".

בתגובה שפרסם שי גליק מנכ"ל 'בצלמו' נאמר: "הזוי שקריאות שקוראות לרצוח יהודים נכללות בחופש הביטוי. למשמעות אנחנו נמשיך בדרכך שאהיד כבר קבע ביהמ"ש ששאהיד הינו מחבל רוצח ולכן המשמעות ברורה נמשיך לרצוח יהודים. אני קורא למערכת המשפט לעשות חשבון נפש עם עצמה איך יתכן שקריאות לרצח יהודים הם חלק מחופש הביטוי".

5 תגובות

או שתחזור בה או שיפגע בה מחבל…

גועל נפש שזה השופטים במדינה כספים וחולים אם כשאומרים נמשיך בדרכך זה לא הסתה לרצח צריך להיות חולדה בשביל להגיד את זה שכל השופטים ילכו לעשות חמוצים ושלא מנהלנו את החיים

זהו חופש הביטוי של הערב רב! (מערכת המשפט )

איפה השינוי בבית המשפט העליון???
תם עידן הסבלנות, הגיע הזמן שנשלח לכנסת נבחרת שתשים בראש מעיינה השבת החקיקה וקביעת הנורמות בידי העם, והשבת הרשות השופטת למקומה הטבעי, קרי: לשפוט מצב נתון ע"פ כוונת המחוקק ככל שתהיה, וכאשר יש ספק בדבר, יש להגיש את השאלה לדיונה של הכנסת ולהכרעתה הבלעדית.

בס"ד. כנראה שעל זה נאמר "…משפטים בל ידעום…" להבדיל אלף אלפי הבדלות ממשפטי התורה הקדושה !

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *