מה הביא את ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה להגיע בעצמו לבית המשפט השלום בנתניה בכדי לבקש צו איסור פרסום על מידע שהגיע לידי להב 433? דבר הפרשה גרם למתח במערכת המשפטית ושמועות על פגמים בהליכים שונים במערכת המשפט

פרשה חדשה: בשבוע שעבר התייצב ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, ניצב משנה יואב תלם, בפני שופט תורן בבית המשפט השלום בנתניה והציג בפניו חומרי חקירה שהגיעו לידי יחידת להב 433 במשטרה. תלם ביקש מהשופט להטיל צו איסור פרסום גורף למשך שבועיים על כל פרטי החקירה.

לפי כתב המשטרה רועי ינובסקי שפרסם את הפרטים לראשונה ב'כאן חדשות', מדובר בהליך חריג ביותר שבו ראש יאח"ה בעצמו מתייצב בפני שופט תורן לבקש צו איסור פרסום. לדבריו, הצעד מלמד על חשיבות החקירה וכן על כך שהחקירה ממודרת בסיווג גבוה בתוך היחידה.

ב'ווינט' דווח עוד כי דבר הפרשה עצמו גרם למתח במערכת המשפטית. במקביל, החלו שמועות בנוגע לפגמים בהליכים שונים במערכת המשפט. הופעתו של ניצב-משנה תלם בבית המשפט גרמה להחמרת חרושת השמועות בנוגע לפרטי הפרשה.

ניצב משנה יואב תלם נכנס לאחרונה לתפקיד אחרי מעברו של ראש יאח"ה הקודם כורש בר נור לתפקיד אחר. הוא היה אחראי על שורה של חקירות רגישות כראש זרוע חקירות ביחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) – ובראשן פרשת הצוללות (תיק 3000).