החשד לרצח פלסטינית על ידי נערים יהודים: אמו של י' שנעצר במוצ"ש וטרם פגש עו"ד, סיפרה כי "התקשרו אלי היום מהשב"כ וביקשו רשות לתת לו תרופות" לטענתה, לקחו את בנה מהבית שלם שמח ובריא וכעת הוא זקוק לתרופות

במסיבת עיתונאים שקיימו הורי הנערים הקטינים, העצורים בשב"כ בחשד לרצח פלשתינית על ידי יידוי אבנים, הם דרשו לעצור את החקירות ואת העינוים שלטענתם עוברים על ילדיהם.

אמו של י' שנעצר במוצ"ש וטרם פגש עו"ד סיפרה "ממש חטפו אותו מהבית, התחננתי להגיד לו שלום, ולתת לו תפילין" עוד הוסיפה ואמרה האם "כי התקשרו אלי היום מהשב"כ וביקשו רשות לתת לו תרופות" לטענתה לקחו את בנה מהבית שלם שמח ובריא וכעת הוא זקוק לתרופות.

אביו של נער אחר שנעצר, המכונה ד' מסר, "אני פונה אליך ראש הממשלה, אתה שאשתך פסיכולוגית חינוכית, אתה שאחראי על השב"כ, אתה יודע מה הם עושים לילדים, אנחנו דורשים בתוקף הפסק את העינוים הללו, את השיטה המכוערת והפסולה".

כאמור, הקטינים חשודים במעורבות בפיגוע זריקת אבנים ממנו נהרגה עאישה ראבי, תושבת בדיא ואם לתשעה ילדים, במהלך נסיעה ברכבה ביום שישי בלילה בסמוך לישוב רחלים (12/10/18). על פי השב"כ, החשודים שלומדים בישיבת ״פרי הארץ״ ברחלים הסמוכה למקום האירוע, נעצרו בגין עבירות טרור חמורות ובכללן רצח.

בהודעת השב"כ הודגש כי, "חקירות השב״כ נעשות על פי הוראות החוק והפסיקה, נתונות לפיקוח של הפרקליטות ככל הנדרש ושל בתי המשפט וכך גם ביחס לחקירה זו. העצורים בחקירות השב״כ מקבלים את מלוא הזכויות שלהם הם זכאים לפי החוק. הטענות על מניעת זכויותיהם של הנחקרים בניגוד לדין, משוללות כל יסוד ומטרתן להסיט את הדיון מהחשדות החמורים בגינם נעצרו לחקירה".