כוחות משטרה פשטו היום על הישיבה שבה למדו הנערים החשודים ברציחת אשה פלסטינית, וזימנו לעדות 30 מתלמידי הישיבה. בארגון 'חוננו' זועמים: "שיטת מצליח של המשטרה ממשיכה. האם יתכן ש-80 ילדים זרקו יחד את אבן?"

החשד לטרור יהודי: כוחות גדולים של משטרה פשטו בצהרים על ישיבת 'פרי הארץ' בישוב רחלים, בו למדו הנערים החשודים ברצח אשה פלסטינית באמצעות יידוי אבנים.

השוטרים העבירו זימון לתשאול ל-30 מתלמידי הישיבה.

בארגון 'חוננו' זועמים על התנהלות המשטרה ואומרים: "השוטרים נכנסו לישיבה באופן בלתי חוקי, ללא צו המתיר להם את הכניסה לשטח הפרטי – ולאחר שהוזהרו ע"י צוות הישיבה שהכניסה אינה חוקית ופוגעת בסדרי הלימוד של התלמידים במקום. המחלקה האזרחית של ארגון חוננו מוציאה ברגעים אלו מכתב התראה בטרם תביעה אזרחית כנגד המשטרה".

לטענת הארגון, "שהמשטרה תחליט, כרגע ישנם בחדרי החקירות 5 נערים, הם כבר לא חשודים ? שישחררו אותם, שיטת מצליח של המשטרה ממשיכה. האם יתכן ש-80 ילדים זרקו יחד את אבן? המשטרה השתגעה ופועלת באופן בלתי חוקי. קוראים לשר גלעד ארדן להתעורר ולשים סוף לרמיסת זכויות ילדי מוסדות חינוכיים".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו: "אנו רואים בחומרה את התנהגותה הבלתי חוקית של המשטרה. הם מפרים ברגל גסה את הוראות החוק, הבהרנו להם באופן ברור כי כניסה לשטח פרטי ולמגורים צריכה להתבצע על פי צו, למרות ההתראה, המשטרה התפרצה לישיבה.
יש לזכור שהתלמידים גם ככה מבוהלים לאחר ההתנהלות בחודשיים האחרונים ואנו מצפים שהדבר יתוחקר באופן מידי בידי מח"ש".

עו"ד איתמר בן גביר: "הגעתם של שוטרים לחלק זימונים בתוך מוסד לימודים, היא שפל חדש בהתנהלות המשטרה והשב"כ בפרשיה הזו. מעבר לפגיעה בהישגים הלימודיים של התלמידים יש כאן יצירת טראומה ופעילות בניגוד לחוק הנוער ובניגוד לחוקים אחרים ואמנות בינלאומיות שגם אם רוצים לזמן קטינים לחקירה יש לעשות זו בצורה נאותה ולא בהגעה ברוטאלית למוסד לימודים."

ח"כ בצלאל סמוטריץ מסר: "צריך לומר דברים ברורים: ההתנהלות הברוטאלית והבלתי חוקית של השב"כ והמשטרה מול נערים קטינים בימין מזיקה ורק מגדילה את הכעס והרגשות השליליים שלהם כלפי המדינה וממילא תביא להעצמת תופעות הלוואי השליליות שלהם. במקום לחנך ולטפל, כפי שעושים בכל מקום אחר מול נוער, ובכך להביא לצמצום התופעה".