לאחר חקירה ראשונית של חילול בית הכנסת 'שיח ישראל' בשכונת קרית יובל בירושלים, נחקרו הערב 3 ערבים החשודים במעשה. המשטרה העניקה לחקירה עדיפות עליונה ומפקד מחוז ירושלים אף השתתף בהערכת מצב החקירה שקיבלה הערב תפנית

המשטרה עצרה הערב (שלישי) 3 ערבים החשודים בחילול בית הכנסת 'שיח ישראל' בשכונת קרית יובל בירושלים, וזאת לאחר הקמת צוות חקירה מיוחד והתעדוף לחקירת המעשה המתועב.

על פי הפרסום ב'ערוץ 12' הרקע לאירוע עדיין לא ברור אך נבדק החשד כי הרקע למעשה הוא פלילי. מאוחר יותר שוחררו החשודים לביתם. החקירה בענין נמשכת.

כזכור הבוקר גילו גבאי בית הכנסת כי ארון הקודש נפרץ וכי ספרי התורה נזרקו על הרצפה. המעשה גרם לזעזוע עמוק ביהדות החרדית וגרר תגובות מכל גווני היהדות החרדית ובראשם מרן הרב קנייבסקי שהזדעזע מהמעשה ואמר כי "הפורעים יתנו על כך את הדין".

גם הרב הראשי לישראל הראש״ל הגאון רבי יצחק יוסף, אמר הבוקר: "הלב היהודי מתפלץ למראה ספרי תורה מתגוללים בבזיון נורא שחוללו ע״י בני בליעל בתוך בית הכנסת. על הרשויות להפוך כל אבן, להגיע אל הפושעים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין". הוא פסק כי "על כל אותם שנחשפו לזוועה, לקבל על עצמם תענית או לפדות אותה בצדקה וכן כל יהודי שכבוד התורה יקר לליבו, יקבל על עצמו יום של לימוד תורה בתענית דיבור להגדיל ולחזק כבוד התורה שחולל".

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו: "זהו בוקר קשה לכל יהודי באשר הוא, לא ניתן לעבור לסדר היום אחרי חילול ברוטאלי שכזה בבית מקדש מעט, חובה עלינו לעשות חשבון נפש איך הגענו למצב שבעיר הקודש ירושלים מתחלל בית כנסת וספרי תורה מושלכים לרצפה. לצערי זה לא המקרה הראשון בתקופה האחרונה ואני מצפה שמשטרת ישראל תתייחס לזה כאל פשע שנאה לכל דבר וירכזו את מרב המאמצים שמי שאחראי למעשה הנפשע לא יינקה".