למרות בקשת הרבנים שלא לטוס בימי שישי החורפיים, למעלה מ- 40 נוסעים חרדים אמורים לנחות סמוך לכניסת השבת בטיסת 008 של אל על מניו יורק. מס׳ נוסעים חרדים ביקשו לרדת מהטיסה ונשארו בניו יורק

בעקבות מזג אוויר החורפי השורר בארה"ב נאלץ מטוס אל על להמריא אמש באיחור של שעתיים וחמישים דקות מהזמן המתוכנן והיה אמור לנחות בארץ לאחר כניסת השבת.

טיסת אל על מניו יורק לתל אביב היא טיסה בעייתית כאשר היא ממריאה ביום חמישי מניו יורק ועל פי התכנון אמורה לנחות לקראת שעות הצהריים בישראל. אך עיכובים של שעות ספורות עקב בעיות טכניות או מזג אוויר מובילות לא אחת לבעיות ולחשש מחילול שבת בעת הנחיתה בישראל.

בשל כך, נראה כי בחברת אל על החליטו לעשות הכול בכדי שלא לשוב לטיסת השבת הזכורה, ואכן המטוס נאלץ לשנות את מסלולו המקורי בשחקים. כך שכעת הוא בדרכו לישראל בדרך חלופית וקצרה יותר בכדי שלא להיכנס לבעיות של חילול שבת.


בתמונה: המטוס מקצר את המסלול המקורי

בקביעת המסלולים נלקחים בחשבון מספר פרמטרים ואחד מהם הוא הרצון להימנע משהייה ממושכת מעל האוקיינוס גם במחיר של הארכת זמן הטיסה.

אך כעת נראה כי הטייסים החליטו לקצר את זמן הטיסה גם במחיר של טיסה ממושכת מעל האוקיינוס.

על פי הנראה כעת המטוס ינחת בישראל סמוך לשעה 16:10 כך שיימנע חילול שבת. יחד עם זאת, שינוי מזג אוויר ובעיות טכניות אחרות יכולות לגרום לעיכוב משמעותי.

עוד נודע כי בנו הצעיר של האדמו"ר מזוטשקא שמאושפז בבית החולים מעייני הישועה במצב קשה, רבי מרדכי רוזנבאום ממונסי עלה אמש על המטוס בדרכו לישראל, אך לאחר העיכוב בהמראה הודיעו לציבור החרדים כי המטוס ינחת בנתב"ג עם כניסת שבת, ובשל כך הם נשארו בארה"ב. אך מספר חרדים נותרו על המטוס וכאמור הוא ינחת בשעה 16:10 סמוך לכניסת השבת בישראל.

מחברת אל על נמסר בתגובה: המטוס טס במסלולו הרגיל וינחת אי״ה כ-45 דקות לפני כניסת השבת. נעשו כל הסידורים כדי שהנוסעים שומרי השבת ירדו ראשונים ויעברו במהירות את תהליך ביקורת הגבולות.