אמש, לאחר שעות של חיפושים, נמצאה בעין יעל שבאזור גן החיות התנ"כי גופתה של אנסבכר ועליה סימני אלימות קשים. אלפים מלווים אותה כעת בדרכה האחרונה. "מדינת ישראל הייתה צריכה לרעוד היום. דם יהודי בארץ ישראל לא יכול להיות הפקר"

מחריד: אורי אנסבכר הי"ד צעירה כבת 19 מהיישוב תקוע שבגוש עציון נמצאה אמש (חמישי) ללא רוח חיים בשטח פתוח בעין יעל שבאזור גן החיות התנ"כי בירושלים כשעל גופה סימני אלימות קשים.

במשטרת ישראל התקבל דיווח ביום חמישי בבוקר על צעירה הנעדרת מספר שעות. שוטרים ומתנדבים החלו בסריקות נרחבות אחריה, ולאחר מספר שעות של חיפושים אינטנסיביים היא אותרה כאמור ללא רוח חיים באזור מיוער הסמוך לעין יעל. כוחות גדולים הוזעקו לזירה וחקירת האירוע הוטלה על היחידה המרכזית של המחוז.

בעקבות החשד כי מדובר ברצח על רקע לאומני, כוחות גדולים של צוות שב"כ וזיהוי פלילי הוזעקו לזירת האירוע בכדי לחקור את הנסיבות ולאתר את מבצעי הרצח. במקביל, המשטרה עצרה ארבעה פלסטינים שעל פי החשד ביצעו את הרצח אולם לאחר זמן קצר הם שוחררו. ובשלב זה הוטל צו איסור פרסום מלא על פרטי הרצח המזעזע והמשטרה יחד עם השב"כ ממשיכים לחקור את הרצח המזעזע.

בשעה זו משתתפים אלפי בני אדם בהלוויתה של הנרצחת בבית העלמין של הישוב תקוע.

מדוברות מד"א נמסר: בשעה 19:14 התקבל דיווח על צעירה שנמצאה מחוסרת הכרה בשטח פתוח בדרום ירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים על צעירה כבת 19 ללא סימני חיים וקובעים את מותה.

פראמדיק מד"א ספי מזרחי סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לשטח פתוח שם ראינו צעירה כבת 19 מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה."

בעקבות הרצח המזעזע שנחקר גם בשעה זו פרסם ראש הממשלה נתניהו תגובה ואמר "אורי אנסבכר נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

גם הרה״ר הגר״ד לאו כתב בהודעה שפרסם בשעה האחרונה: ״אני כואב ומזועזע מהאירוע הקשה, אורי, נערה צעירה שעסקה בהתנדבות למען הזולת, מלח הארץ אשר לא עשתה רע לאיש. נרצחה באכזריות לא נתפסת על ידי בני עוולה. אני מבקש לשלוח למשפחתה את תנחומי הכנים יחד עם כל עם ישראל אנו איתכם בשעה קשה זו״.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב: "הפרטים שכן ידועים על רצח אורי אנסבכר הי"ד מציירים תמונה מזעזעת ובלתי מתקבלת על הדעת. מדינת ישראל היתה צריכה לרעוד היום כולה ואני מקווה שצו איסור הפרסום הגורף לא הוצא רק כדי למנוע את זה. דם יהודי בארץ ישראל לא יכול להיות הפקר!".


מקום מציאת הגופה (צילום: מפות גוגל)


החיפושים אמש (צילום: פלאש 90)