כשלושה ימים אחרי הרצח הנורא והמזעזע בירושלים בו מצאה את מותה הנערה אורי אנסבכר הי"ד' הותר לפרסום הערב כי המחבל ערפאת ארפאעיה ביצע את הרצח ממניע לאומני. המחבל אף שיחזר את הרצח וקשר את עצמו באופן מובהק למקרה. החקירה נמשכת

הותר לפרסום כי מחקירתו בשב"כ של עראפת ארפאעיה החשוד ברציחתה של אורי אנסבכר הי"ד, עולה כי הרצח בוצע ממניע לאומני.

במהלך חקירתו שיחזר את הרצח בפני חוקרי השב"כ והמשטרה וקשר עצמו באופן מובהק למקרה. חקירתו נמשכת ופרטי החקירה תחת צו איסור פרטים.

כזכור ביום חמישי, לאחר שעות של חיפושים, נמצאה אורי אנסבכר הי"ד ללא רוח חיים עם דקירות ביער עין יעל סמוך לגן החיות התנכ"י בירושלים. כוחות משטרה ושב"כ פעלו במשך יומיים לאיתור הרוצח וסמוך לשבת לאחר מידע מודיעני הצליחו כוחות ימ"מ להתשלט על המחבל במסגד הסמוך לרמאללה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב לבית משפחת אנסבכר בתקוע לניחום אבלים, ובישר להם על ההודעה לפיה מדובר בפיגוע: "המזכיר הצבאי העביר לי פתק שמחקירת השב"כ עולה שהמניע היה לאומני. זה לא מפתיע, אבל רציתי שתדעו את זה. בדקו את זה בצורה יסודית, אף על פי שזה נראה היה כמובן מאליו. המובן מאליו מסתבר שהוא גם האמיתי. אבל זה מחזק את הרצון שלכם, את הרצון שלי, שלנו, להנציח אותה שם, במקום הזה".

מחקירתו של החשוד בשב"כ עלה כי בבוקר יום חמישי הוא צעד מחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון בית ג'אלה. הוא צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי, תקף ורצח אותה. המחבל שנעצר מוכר למערכת הביטחון והיה בעבר כלוא בישראל על עבירות טרור מהרף הנמוך, ובהן דברי הסתה שהפיץ.

הלילה פעלו כוחות בחברון ומיפו את ביתו של ארפאעיה. המיפוי בוצע לצורך בחינת אפשרות להריסת הבית. אם יוחלט לבצע את ההריסה – המהלך ייעשה רק בעוד כמה שבועות עד כמה חודשים, לאחר השלמת הליכים משפטיים ועבודה הנדסית נוספת.