חשש כי ברגע האחרון יבוטלו אירועי ז' אדר שמתוכננות להתקיים הערב במירון. זאת לאור חוסר תיאום בין החברה למקומות הקדושים, המשטרה, ועדת החמישה ומארגני האירוע. "עדיין נעשים מאמצים לאפשר את קיום האירוע" • כל הפרטים

כולם מאשימים את כולם: חשש כי ברגע האחרון יבוטלו אירועי ז' אדר שמתוכננות להתקיים הערב באתרא קדישא מירון. זאת לאור חוסר תיאום בין החברה למקומות הקדושים, המשטרה, ועדת החמישה ומארגני האירוע.

כידוע, מידי שנה בז' באדר (הערב) מתקיים אירוע מיוחד באתרא קדישא מירון בהשתתפות אלפי חוגגים שמגיעים מכל רחבי הארץ. האירועים כוללים בין היתר טקסי חלאקה רבים ועוד.

האירועים השנה היו מתוכננים להתקיים באדר ב' אך מספר ארגונים ביקשו לקיים אירוע המוני גם באדר א', אך הם פנו למשטרה לקבלת אישור רק היום בבוקר, וזה הציבה למארגנים רשימת דרישות בטיחותית שבלי ניתנת למילוי תוך זמן כל כך קצר, אך המשטרה הבהירה שללא קיום הדרישות לא תאפשר את קיום האירוע.

משיחות שקיים JDN עם צדדים וכן עם גורמים בחברה למקומות הקדושים עולה כי התקלה שכתוצאה מכך ייתכן והאירוע יבוטל נובע מחוסר תיאום בין כלל הגורמים. לטענת אחד הצדדים, המארגנים פנו לוועדת החמישה (שמנהלת את המתחם) רק אתמול בבקשה לקיים את האירוע, ועדת החמישה סירבה לקחת אחריות על קיום האירוע והפנתה את המארגנים למשטרה, אלה פנו רק הבוקר למשטרה.

המארגנים טוענים שאין מתפקידם לדאוג לצד הבטיחותי וכל מה שהם עושים זה לארגן מוזיקה, "אם המשטרה לא תרד מדרישותיה, האירוע לא יתקיים", אומר אחד המארגנים. מנגד, גורם המעורה בפרטים טוען כי רשימת הדרישות של המשטרה היא סטנדרטית לחלוטין ומתקבלת לפני כל אירוע ומטופלת על ידי החברה למקומות הקודשים.

משיחות בין כל הצדדים עולה כי ככל הנראה כולם או אף אחד לא אשמים במצב הנוכחי, אך בפועל, נכון לעכשיו האירוע לא יוכל להתקיים. למרות שעדיין נעשים מאמצים לגשר על הפערים בין דרישות המשטרה למתאפשר תוך זמן התראה כל כך קצר. כאן בJDN נמשיך לעקוב ולדווח.

מדוברות המשטרה נמסר כי, "כל בקשות המשטרה הם על מנת לעמוד בתנאי הרישיון ולמען ביטחונם ובטיחותם של העולים לציון ר' שמעון".