כוחות כיבוי רבים עמלו אתמול במשך שעות ארוכות על כיבוי שריפת ענק שהשתוללה בבנין בקרית גת. היום, במהלך חקירת האירוע, צפו חוקרי השריפות בתיעוד מתוך מצלמת רחוב שהיתה במקום, ומה שהם גילו שם - הדהים אפילו אותם

אתמול פעלו צוותי כיבוי בשריפה ברחוב הגבורה בקרית גת. לוחמי האש אשר הגיעו למקום זיהו שריפה שמשתוללת וגורמת נזק למספר קומות כאשר מוקד הבעירה בדירת הגן של הבניין. מהשריפה. בחסדי שמים לא היו נפגעים בשריפה.

חוקרי שריפות מכבאות והצלה אשקלון, רשף שוהם דורון ורשף יעיש אביטן, החלו בחקירת האירוע וגילו כי מדובר בגורם מצית ולא בקצר חשמלי – ומיד פתחו את מצלמות הדירה בכדי לאסוף ממצאים נוספים.

מה שהתגלה לנגד עיניהם הצליח להפתיע אפילו אותם. חוקר השריפות רשף שוהם דורון משחזר: "27 שנים אני עובד בכבאות והצלה וראיתי לא מעט אבל זה אחד לדור והפתעה מוחלטת,לא שמעתי על מקרה כזה וגם לא ראיתי".

בסרטון רואים כלב שמחזיק בפיו מצת גז,עולה איתו לפינת הישיבה ומתחיל לשחק עם המצת. לאחר שראה הכלב לאחר מספר פעמים כי הדבר גורם לניצוץ סקרנותו משכה אותו להמשיך לשחק במצת עד שהדליקו וגרם לבעירה. מרוב בהלה כיסה את המצת בכרית ומיד כשהסיר אותה הכניס חמצן וגרם לשריפה.

הכלב כמובן הופתע מעוצמת האש וברח מהמקום מבלי שהבין למה הוא גרם.

מסקנה: הרחיקו חומרי הצתה לא רק מילדים אלה גם מבעלי חיים אתם אף פעם לא יכולים לדעת מה יקרה.