רדיו המשדר בשפה העברית בטהראן: "יש לקוות שבני גנץ יצליח במשימתו, ישראל זקוקה למהפך כמו אוויר לנשימה". הדברים באים על רקע המתיחות בין ישראל לאיראן והסנקציות מארה"ב. באיראן מייחלים לניצחונו של גנץ ולהורדת הלחץ מצד ישראל על העולם

חיזוק מפתיע (או שמא חיבוק דוב) ליו"ר מפלגת חוסן לישראל בני גנץ מכיוון לא צפוי לחלוטין. בשידורי רדיו בטהראן המשודרים בשפה העברית נשמע השדרן מייחל לניצחונו של בני גנץ בבחירות הקרובות.

בהקלטה שהובאה היום (שלישי) ברשת ב' נשמע השדרן אומר: "הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ הציב אלטרנטיבה ממשית לנתניהו. יש לקוות שיצליח במשימה הזו. יש לקוות שראשי מפלגת העבודה ויש עתיד ימחלו על כבודם, ויחברו לגנץ. ישראל זקוקה למהפך כמו אוויר לנשימה".

העימות בין ישראל בראשות נתניהו להנהגה בטהראן נמשך כבר שנים ארוכות כאשר נתניהו נלחם ביכולותיה הגרעינית ואף הצליח לעכב עד היום באופן משמעותי את התחמשותה הגרעינית עד כדי עצירה מוחלטת ופרישתה של ארה"ב מהסכם הגרעין עליו חתמו מספר מדינות אירופאיות ובראשם כאמור ארה"ב.

העימות החזיתי בין ההנהגה באיראן לנתניהו אינו מתבטא רק בכך אלא אף באמצעות זרועותיה השונות בסוריה, בצפון ובעזה. וכל זאת באמצעות מפקד כוח אל קודס קאסם סולימאני, כך למשל ביקר סולימאני בדרום סוריה לפני מספר שבועות, מרחק פחות מארבעים ק"מ מהגבול הישראלי. והחליט על שיגור הטיל לעבר החרמון שהוביל את צה"ל לתקוף בסוריה.

המזרחן אייל זיסר מאוניברסיטת תל אביב, הסביר בראיון לרשת ב' כי "הגישה של איראן היא שהם לא רוצים בקיומה של מדינת ישראל. זה מה שדובריה אומרים, ולכן לא משנה מי יהיה בשלטון. אבל הם רוצים מבחינתם את ישראל חלשה ולא יציבה, מכיוון שזה משרת אותם".