עצמותיו של יהודי שהיה קבור במשך שנים בבית קברות של גויים ברוסיה הובאו הבוקר לנמל התעופה בן גוריון כדי להיקבר בקבר ישראל. בתו של הנפטר פנתה באחרונה לארגון זק"א כשסיפרה שאין לאביה מנוחה והוא נגלה אליה בחלום שתדאג להביאו לקבר ישראל

עצמותיו של יהודי שהיה קבור במשך שנים בבית קברות של גויים ברוסיה הובאו הבוקר לנמל התעופה בן גוריון כדי להיקבר בקבר ישראל.

לפני כשנה התקבלה טלפון במוקד זק״א כשעל הקו אישה כשדמעות בעיניה מספרת שאביה קבור בבית קברות של גויים ברוסיה מאז שנפטר לפני 22 שנה, האישה סיפרה כי היא לא מצליחה לישון בלילות כשהיא אומרת שאביה מופיע אליה בחלום בתדירות רבה וטוען שאין מנוחה לנשמתו, והיא מבקשת להביאו למנוחת עולמים בקבר ישראל בארץ הקודש.

מייד עם קבלת המקרה פנה ראש אגף מבצעים של ארגון זק״א חיים ווינגרטן להרב שעיה דייטש מפקד זק״א רוסיה שביחד עם הרב דוד בלוך עבדו ועשו מאמצים קדחתניים כדי להשיג את כלל המסמכים והאישורים בכדי להוציא את העצמות מבית הקברות המקומי ולהביא את העצמות לישראל.

ישעי דייטש מפקד זק״א ברוסיה, אומר: ״בשנים האחרונות קיבלנו מספר רב של פניות ממשפחות המבקשות וזעקות לעזרה שנעזור להם להביא את יקיריהם הקבורים בבתי קברות שונים של גוים במקומות נידחים ברחבי רוסיה ולהביאם לקבר ישראל. הסיפור הזה גם נגע לליבינו ולאחר מאמצים רבים הצלחנו להשיג את האישורים הנדרשים וטיפלנו בכבוד המת הוצאנו את העצמות והבאנו אותם ביום חמישי בלילה לשדה תעופה ״שרמטייבו״ ברוסיה כשאנחנו מעמיסים בים דמעות של התרגשות בבטן המטוס את הארון בדרכו לישראל.״

חיים ווינגרטן ראש אגף מבצעים בזק״א אמר: ״סוף מרגש לסיפור קשה, היום (שישי) לפנות בוקר הגענו מתנדבי זק״א לנמל התעופה בן גוריון לקבל את הארון עם עצמותיו של היהודי, כדי להביאם לקבר ישראל. הסיפור התחיל לפני כשנה כשקיבלתי את הפניה ממוקד זק״א כשעל הקו אישה כשקולה חנוק מדמעות מתחננת שנעזור לה להביא את אבא שלה לקבר ישראל, זה לקח כשנה אבל היום לאחר המון יזע ועבודה קשה הצלחנו במשימה והבאנו את הגופה ואת המסמכים הנדרשים לבית הקברות החדש בגן יבנה שם קברו את עצמותיו למנוחת עולמים.