נראה כי ההכרעה אם לזמן את רה"מ לשימוע תפורסם רק בראשית השבוע הבא על אף הדריכות במערכת הפוליטית • במקביל, בכוונת נתניהו לעתור לבג"ץ נגד החלטת ועדת ההיתרים שלא לאפשר לו לקבל מימון ממקורביו ולטעון שמדובר בהחלטה לא סבירה

במערכת הפוליטית ממתינים בדריכות להודעת היועמ"ש אביחי מנדלבליט בנוגע להחלטתו בתיקי נתניהו, אך נראה כי ההכרעה אם לזמן את רה"מ לשימוע תפורסם רק בראשית השבוע הבא.

על פי הפרסום בערוץ 12, לאור העובדה שהחלטתה של ועדת ההיתרים היא סופית ולא ניתן לערער עליה, בכוונת נתניהו לעתור לבג"ץ ולטעון שמדובר בהחלטה לא סבירה באופן קיצוני. מדובר במכה קשה עבור נתניהו, לא רק בגלל הסכום שעליו להשיב מיד – מיליון שקלים – אלא גם בגלל שיש לו חובות בגובה של מאות אלפי שקלים לפרקליטיו בעבר ובהווה.

כזכור פורסם לפני כחודש כי הדיונים בתיק 4000 (בזק-וואלה), הסתיימו בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, ולטענת גורם משפטי בכיר, "היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט החליט להגיש כתב אישום בגין שוחד נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו".

בדיווח נטען כי "אנשים הבקיאים בהתקדמות הדיונים אומרים שנפלה החלטה. לדבריהם, מנדלבליט אימץ את המלצת פרקליטת מחוז תל אביב למיסוי וכלכלה, עורכת הדין ליאת בן ארי, וצפוי לזמן את נתניהו לשימוע כבר באמצע החודש הבא ולהודיע לו כי הוא שוקל להעמידו לדין בתיק 4000 באשמת שוחד".

פרקליטי ראש הממשלה מסרו בתגובה: "ערב פגישה בינינו ליועמ"ש אין מקום להדלפות שמטרתן לחבל בפגישה ולפגוע בזכותנו להישמע בצורה הוגנת. מגוחך שלא כסף ולא מעטפות, אלא קומץ כתבות לא-עוינותֹ נחשב לשוחד. לפי קריטריון זה יידעו שרים וחכים שהצביעו נגד ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד, שהם צפויים להיות מואשמים גם. אבסורד שמערער את יסודות הדמוקרטיה".

בעבר חשף העיתונאי אבישי גרינצייג במעריב. כי "לאחר שבמשרד המשפטים תכננו להודיע על ​הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע עד מועד הגשת רשימות המפלגות לבחירות ב-20 לפברואר, במשרד מעריכים כעת ברמת וודאות גבוהה כי תאריך זה כבר לא ריאלי, ולא יהיה מנוס מקבלת ההחלטה בעיצומה של מערכת הבחירות".

"דחיית ההחלטה נובעת מעיכובים ותרגילי סחבת שונים מצד פרקליטי ראש הממשלה נתניהו, אך גם בעקבות התלבטויות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בתיק 2,000 בו טרם גיבש החלטה סופית", אומרים במשרד המשפטים.