הסוף לסאגה? אחרי שנים של מאבקים, מרן הגר"ח קנייבסקי מפרסם מכתב בו הוא כותב, כי בעניין שכונת גולובנציץ פעלו על פי הוראת גדולי תורה והוראה • בשבועות האחרונים החל המתחם להתאכלס, לאחר עיכובים ומאבקים של שנים

עם כניסתם של הדיריים הראשונים למתחם גולובנציץ בית שמש, אחרי סאגה ארוכה שנמשכה שנים, במכתב מיוחד שהתפרסם הבוקר על ידי מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי, מכריע מרן כל על פי חפירות ובדיקות שנערכו בשטח מתחם גולובנציץ בבית שמש פעלו על פי הוראת גדולי התורה, וממילא אין בעיה.

במכתב שפורסם היום נכתב, כי "עניין שכונת רמת אברהם (גולובנציץ) בית שמש לאחר שפעלו ע"פ הוראת גדולי תורה והוראה והשקיעו דמים רבים לבדיקת והכשרת הקרקעות בוודאי המקום מהודר למגורי כהנים ויראי ד' וברכת ד' יחול על כל המתיישבים שמה".

לפני כשבע שנים, מספר קבוצות רכישה שהתאגדו רכשו שטח זה לבניית כאלפיים יחידות דיור, במרכז העיר בית שמש בסמוך לשכונת רמה א', אך מיד עם תחילת העבודות במקום, נחשפו ממצאים ארכיאולוגים וביניהם מערות שונות.

בארגון 'אתרא קדישא' 'אתרא קדישא' טענו מיד כי יש חשש להימצאות קברי ישראל במתחם ובעקבות כך דרשו כי העבודות במקום יפסקו לאלתר, או בנייה בצורה של 'כיפין על גבי כיפין', שימנע את בניית הקומות התחתונות, מה שדרש הוצאות כספיות נוספות שהיו אמורות לפעול על הרוכשים.

בניגוד לאתרא קדישא, ראב"ד העדה החרדית הגר"מ שטרנבוך והגאון רבי מנדל שפרן, קיבלו הכרעה על פי ממצאים שקבלו לידם, כי אין מדובר במערות קבורה של יהודים ובשל כך אפשר לבנות במקום.

ארגון 'אתרא קדישא' לא קיבל דעה זו והדבר הוביל לפילוג רב בתוך העדה החרדית, כשבמהלך השנים אנשי הארגון אף ניסו בגופם לחסום את הבנייה במקום ועיכבו אותה משך זמן רב, כשבעקבות כך הרוכשים נאלצו להוציא כספים רבים על שכירויות ועוד, כשגם כעת עם כניסת הדיירים החדשים דאגו בארגון להחתים רבנים כנגד האכלוס במקום.