ראש הממשלה נתניהו נתניהו החליט לקצר במפתיע את שהייתו ברוסיה ולבטל אירוע עם הקהילה היהודית במוסקבה. הוא ישוב מחר בערב במקום ביום שישי. על פי ההערכות, הנסיעה קוצרה משום שנתניהו מעוניין להיערך לפרסום המלצות היועץ המשפטי נגדו

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהמריא הערב (שלישי) לרוסיה לפגישה מיוחדת עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, החליט לקצר את ביקורו ולשוב לארץ כבר מחר בערב.

הרקע להחלטת נתניהו, הפרסום הערב בערוץ 13 כי היועץ המשפטי צפוי לפרסם את החלטתו בעניין נתניהו בתיקים 1000 ו-4000 כבר ביום חמישי הקרוב.

על פי הפרסום, היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, עדכן את פרקליטיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר שכבר הנחה מוקדם יותר את אנשי משרדו והפרקליטות, כי החלטותיו על כתבי אישום בתיקי השוחד נגדו, יפורסמו כבר ביום חמישי הקרוב. בהתאם לכך קיצר את ביקורו שם על מנת לשוב ארצה ולהיערך בעקבות ההכרזה.

נציין כי בתיק 2000 היו הבדלי גישות קוטביים בצוות היועץ המשפטי, שהסתייג אף הוא מהתיק הזה לאורך זמן רב. לפי הדיווח, היועץ המשפטי לממשלה שינה את עמדתו והוא נוטה לקבל את העמדה של ליאת בן ארי, פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, ושל פרקליט המדינה, שי ניצן, ולהגיש כתב אישום בתיק 2,000 בגין בקשת שוחד.

מוקדם יותר אמר נתניהו כי הוא צפוי לשוחח עם פוטין על ההתבססות האיראנית בסוריה: "נמשיך לפעול עד שנוציא את האיראנים מסוריה, כי איראן מאיימת בהשמדת ישראל ולא ניתן לה בסיס קרוב לגבולנו".

נציין כי הפגישה בין נתניהו לפוטין הייתה אמורה להתקיים בשבוע שעבר אך נתניהו העדיף לדחות אותה על מנת להבטיח את האיחוד בין עוצמה יהודית לבית היהודי.