היועמ"ש מנדלבליט החליט להגיש כתבי אישום בגין שוחד נגד בני הזוג אלוביץ' בתיק 4000 ונגד מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס בתיק 2000. התיקים נגד רעיית ראש הממשלה ובנו יאיר נתניהו יסגרו. ומה הוחלט לגבי ח"כ כבל? כל הפרטים מהחלטות היועמ"ש

בנוסף להחלטת היועץ המשפטי לממשלה על הגשת כתב אישום נגד רה"מ נתניהו בכפוף לשימוע, החלטות נוספות התקבלו ופורסמו הערב (חמישי) בעניין מעורבים נוספים בפרשות שונות. היועמ"ש החליט לסגור את התיק בעניינם של רעיית ראש הממשלה ובנו יאיר,

כמו כן, החקירות בעניינם של ארנון מילצ'ן וח"כ איתן כבל נסגרו מאחר ולא נמצא כל אשמה בהתנהלותם. כתבי אישום בגין שוחד יוגשו נגד מו"ל ידיעות אחרונות ארנון נוני מוזס בתיק 2000 ונגד בני הזוג אלוביץ' בתיק 4000.

על פי החלטת מנדלבליט, חומר החקירה שנאסף בעניינם אינו מצדיק העמדה לדין ולכן החליט היועמ"ש לסגור את החקירה נגדם. כך גם בעניינה של רעיית ראש הממשלה הוחלט גם לסגור את תיק החקירה בפרשה 4001, שם נחשדה כי רימתה את מבקר המדינה.

בעניינם של בני הזוג אלוביץ', מנדלבליט החליט על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע בעבירת מתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה כנגד שניהם. בנוסף, הוחלט להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד שאול אלוביץ' גם בעבירת הלבנת הון ובעבירת דיווח שגוי במטרה להטעות משקיע סביר, לפי חוק ניירות ערך.