חבר הכנסת ביטן נחקר במשטרה בחשד לשוחד במאות אלפי שקלים, ב-12 תיקים. היום המליצה המשטרה להעמידו לדין, יחד עם 20 חשודים נוספים, חלקם נבחרי ציבור בכירים. הערב פורסם כיצד הצליחה המשטרה להפילו לאחר שהסתבך בכמה גרסאות

חבר הכנסת דוד ביטן נחקר במשטרה בחשד לשוחד במאות אלפי שקלים, ב-12 תיקים שונים. היום המליצה המשטרה להעמידו לדין, יחד עם עוד 20 חשודים נוספים, חלקם נבחרי ציבור בכירים.

הערב (חמישי) פורסם בכאן 11 כיצד הצליחה המשטרה להפילו לאחר שהסתבך בכמה גרסאות סותרות בחקירתו.

על פי הפרסום, ביחידה הארצית לחקירות הונאה התקינו מצלמה נסתרת והאזנות במשך מספר חודשים בחנות של מקורבו של ביטן, משה יוסף – ושם הוא תועד וגם הוקלט בעת העברת כסף מזומן, כשהוא סופר שטרות.

בחקירתו הוא נשאל לגבי יחסיו עם משה יוסף, שאותו הוא הגדיר רק כחבר – ולא דיבר על קשרים עסקיים או העברות כספים. החוקרים שאלו אותו אם יכול להיות שאי פעם הוא העביר לו כסף – ועל כך הוא השיב שלא. וכך "נעלו" אותו בגרסה מסוימת – של הכחשה גורפת של הרבה פרטים שיש לגביהם ראיות. בשלב הנוכחי החוקרים לא עימתו אותו עם הראיות וההוכחות שהיה בפניהם.

רק בחקירה השנייה, הציגו החוקרים את התיעוד ואת ההקלטות – ואז הוא כבר היה צריך לספק גרסה אחרת, שמסבירה את העברות הכספים. בחקירות הבאות הוא שמר על זכות השתיקה, ולאחר מכן סיפק גרסאות סותרות.

מוקדם יותר פרקליטו של ביטן, עו"ד אפרים דמרי, הגיב לראשונה להמלצות המשטרה בראיון לרשת ב. "תגובתו היא כמו שאומר ראש הממשלה: לא היה כלום, כי אין כלום", אמר דמרי. "כמובן שאיש לא שמח ביום הזה, אבל יחד עם זאת הוא יוכל סוף סוף להתמודד עם חומר החקירה בשימוע מסודר – שאנחנו מאמינים שייעשה בלב פתוח ונפש חפצה".