בצל המתיחות על רקע פתיחת המסגד בשער הרחמים, זרקו היום מחבלים בקבוק תבערה לעבר תחנת המשטרה בהר הבית וגרמו נזק רב למקום, בתגובה פינתה המשטרה את ההר ממוסלמים וסגרה את שערי מתחם ההר למוסלמים

מהומות פרצו בהר הבית לאחר שמחבלים זרקו בקבוק תבערה לעבר עמדת שוטרים בשער האריות שבמתחם ההר, בתגובה, פונו המוסלמים משטח ההר ונסגרו הכניסות והיציאות מההר למוסלמים. שוטרת אחת נפגעה משאיפת עשן. נזק נגרם למקום.

מדוברות המשטרה נמסר: "לפני זמן קצר, הגיעו מספר חשודים לעבר נקודת המשטרה בהר הבית יידוי בקבוק תבערה לעבר הנקודה, שוטרים שזיהו את החשודים עצרו אותם. לנקודת המשטרה נגרם נזק. מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד שהגיע לשטח ההר, ערך במקום הערכת מצב, והנחה על פינוי וסגירת שטח הר הבית למטרת המשך ביצוע פעולות וסריקות אחר אמצעים נוספים".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (איחוד הימין), הגיב לזריקת בקבוק התבערה ועקץ במרומז את נתניהו: "בשכונה שלנו מי שנכנע לטרור ואלימות, במגנומטרים ובשער הרחמים, מזמין עליו עוד טרור ועוד אלימות. הגיע הזמן לגדוע באגרוף ברזל את ההשתוללות הערבית בהר הבית ולהשליט בו מחדש את הריבונות היהודית".

ממטה ארגוני המקדש נמסר: "אנו קוראים לממשלת ישראל להבין את חומרת המצב, להוציא את הוואקף הירדני שהפך לארגון טרור אל מחוץ לחוק באופן מיידי, ולהפוך את מתחם שער הרחמים לבית כנסת. בעקבות הפיגוע שהתרחש היום ממשלת ישראל צריכה להעביר את כל הסמכויות במקום מהוואקף, ולהעביר אותם אל משטרת ישראל והרבנות הראשית לישראל".

לשכתו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן גינתה את ה"הסלמה הישראלית באל-אקצא", כדבריה, והוסיפה: "מזהירה מההשלכות החמורות שיתרחשו כתוצאה מהתוקפנות כלפי הפלסטינים והפלסטיניות שהתפללו במסגד". עוד נמסר כי "הלשכה קראה לקהילה הבינלאומית להתערב בדחיפות כדי למנוע את ההסלמה. אבו מאזן מקיים מגעים אינטנסיביים עם כל הגורמים שנוגעים בדבר, במיוחד עם ירדן, כדי ללחוץ על ממשלת ישראל להפסיק את ההסלמה המסוכנת הזאת".