צילום: פלאש 90

הרב אטינגר הובא למנוחות: נתניהו; "הנחיתי להרוס את בית המחבל"

רה"מ בנימין נתניהו סייר בזירת הפיגוע בצומת אריאל ואמר: הטרוריסטים הללו לא יעקרו אותנו מכאן, ההפך הגמור יקרה. התשובה שלנו פשוטה - ככל שיענוהו, כן ירבה וכן יפרוץ. בשעה זו נערכת הלוויתו של הקדוש הרב אחיעד אטינגר הי"ד שנפטר מפצעיו

בשעה זו נערכת הלווייתו של הרב אחיעד אטינגר הי"ד שנפצע בפיגוע הירי בצומת אריאל אמש ונפטר הבוקר מפצעיו. שר החינוך ויו״ר הימין החדש, נפתלי בנט, השתתף כעת בהלוויית הרב אחיעד אטינגר ז״ל ביישוב עלי.

בהספד שנשא אמר: "הרב אחיעד היה גיבור בחייו ובמותו. המעשה החינוכי הגדול שאפשר לעשות היום כשר החינוך זה לדאוג שכל ילד וילדה במדינת ישראל יסתכלו על הרב אחיעד ויגידו ״ממנו תראו וכן תעשו״. בחייו, הוא ויתר על כל רגע של הנאה אישית. במותו, כשהמרצח עמד לא רחוק ממנו, הרב אחיעד חתר למגע, ירה עליו יריות ושילם על כל בחייו. בחיי ההווה, את הרב אחיעד איבדנו, אבל את מורשת הנצח נקיים תמיד. הרב אחיעד הפיח רוח של תקווה, בעשר אצבעות ועם נפש עצומה הוא שינה את המציאות בדרום תל אביב".

מוקדם יותר היום, ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו סייר היום (שני) במקום הפיגוע בצומת אריאל ושמע סקירות במקום מפי מפקד פיקוד מרכז אלוף נדב פדן. לסיור הצטרף גם ראש עיריית אריאל אליהו שבירו.


צילום: עיריית אריאל

במהלך ביקורו אמר, "אני שולח תנחומים למשפחות של סמ"ר גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר שמת מפצעיו הבוקר, אב ל-12. אלה שני אנשים ששמעתי עליהם שהיו אנשים מופלאים. לבנו איתם, לב העם כולו עם המשפחות.

אנחנו יודעים את זהות המפגע. צה"ל, השב"כ וכוחות הביטחון במרדף צמוד אחריו. אנחנו יודעים היכן הוא גר, איתרנו את משפחתו. אני נתתי הבוקר הנחיות להתחיל בהריסת ביתו, וההכנות כבר החלו.

הטרוריסטים הללו לא יעקרו אותנו מכאן, ההפך הגמור יקרה. התשובה שלנו פשוטה – ככל שיענוהו, כן ירבה וכן יפרוץ.

אנחנו מפיקים את כל הלקחים, ואינני רוצה להיכנס לתחקיר המבצעי ששמעתי עכשיו. יש כאן טרגדיה גדולה מאוד למשפחות. אני גם רוצה לשלוח מכאן איחולי החלמה לפצוע.

אנחנו יודעים שאנחנו במאבק מתמיד, זה דורש כמובן היערכות בשטח כפי שיש כאן, אבל בסופו של דבר אנחנו מנצחים את המרצחים. אנחנו נתפוס אותם – ידי כוחות הביטחון משיגות את כל המרצחים הללו. אני רוצה שתסתכלו על כל המקרים.

יש תמיד פעולות שאנחנו עושים נגד המשפחות והחמולות של המרצחים הללו. כך עשינו גם אתמול וכך נמשיך לעשות. אני מציין דבר אחד – הם לא יעקרו אותנו מכאן – העוצמה שלנו כבירה. אנחנו נשיג אותם, כפי שהשגנו את כל המפגעים האחרונים. אנחנו נהרוס את בתיהם, נתתי כבר הנחיות הבוקר לעשות זאת.״

2 תגובות

בד"ה ת.נ.צ.ב.ה …. למה למה לתפוס את המחבלים האלה ולתת להם קורת גג אוכל לימודים וכו וכו וכל זה יוצא מהכיס של אותם נרצחים איפה נשמע כזאת…??? הרצח וגם ירש? עין תחת עין . עונש מוות

ביבי העם איתך

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *