במקום הפיגוע: עימות בין שוטרים לנערים שעסקו בלימוד תורה • צפו

"את המחבל עוד לא עצרתם ואתם נטפלים אלינו?": עשרות נערי גבעות שהשתתפו הערב בשיעור תורה במבנה ארעי בצומת אריאל, פונו ע"י שוטרים ובלשים. במקום התפתחו עימותים וחלק מהנערים נעצרו לחקירה. צפו בתיעוד

שוטרים ובלשים פרצו לשיעור תורה שנמסר ע"י הרב דוב ליאור, מגדולי רבני הציונות הדתית, במבנה שהוקם במקום הפיגוע הרצחני בו נרצחו שלשום שני יהודים בצומת אריאל. בשיעור השתתף ואף העביר שיעור בעצמו יו"ר עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי.

השוטרים פרצו לשיעור תוך דבריו של הרב ליאור, והפריעו למהלכו התקין. על אף בקשת משתתפי השיעור מהשוטרים שלא להפריע להמשך מהלך השיעור, השוטרים לא עזבו את המקום, והחלו לעכב ולעצור נערי גבעות שנכחו במקום. לשאלת ד"ר מיכאל בן ארי שנכח במקום מדוע השוטרים מפריעים למהלך השיעור, השיבו השוטרים כי "הם ממלאים את תפקידם", וסירבו לפרט מעבר לכך.

ד"ר מיכאל בן ארי אומר בתגובה: "לאחר שמערכת 'שלטון החוק' פסלה אותי השבוע מלרוץ לכנסת, היא ממשיכה בהתנכלותה לאוהבי עם ישראל ולמתיישבים הגיבורים, ומפריעה לשיעור תורה שנערך במקום בו נרצחו שני יהודים, בשל אזלת היד והתרפסותה של המשטרה. הגיעה העת שהמשטרה תפנה את כוחותיה לטפל בטרוריסטים האמיתיים, ולא בבוני ארצנו".

עו"ד איתמר בן גביר אומר כי "במקום לשלוח כוחות לביצוע פעולות גמול משמעותיות כתגובה על הפיגוע הרצחני והמזעזע לו היינו עדים, ובכך להרתיע את המבקשים לפגוע ביהודים, מצאו להם שוטרי משטרת ישראל עיסוק אחר: הפרעה לשיעורי תורה. בכהונתי בכנסת אני מתכונן לטפל ביתר שאת בהתנכלות המשטרה למתיישבים, ואפעל לעצירתה לאלתר". 

סרטונים מהזירה: דוברות עוצמה יהודית

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *