במטרה להעלות את אחוז ההצבעה: וועדת הבחירות קבעה כי הנסיעות בתחבורה הציבורית ביום הבחירות יופעלו בחינם, לעודד את הציבור לצאת ולהצביע אף מי שמתגורר במקומות מרוחקים מהקלפי בו הוא אמור להצביע. עלות ההסעה חינם - 3 מיליון ₪

וועדת הבחירות קבעה כי הנסיעות בתחבורה הציבורית ביום הבחירות יופעלו בחינם וזאת במטרה לעודד את הציבור לצאת ולהצביע אף מי שמתגורר במקומות מרוחקים מהקלפי בו הוא אמור להצביע.

על פי החוק, לצורך מימוש זכות הבחירה, זכאים להסעה הממומנת על ידי משרד האוצר בעלי זכות בחירה אשר נמצאים או יימצאו ביום הבחירות ביישוב המרוחק מתחום השיפוט של הישוב שבו נמצאת הקלפי, שבה הם רשומים.

וועדת הבחירות המרכזית בשיתוף משרד התחבורה החליטו כי שירותי הנסיעה בתחבורה הציבורית הבינעירונית כולל קווי רכבת ישראל ביום הבחירות יהיו פתוחים לכלל הציבור הרחב חינם, החל מהשעה 20:00 ביום שלפני יום הבחירות (8.4.19), ועד לתום פעילות התחבורה הציבורית ביום הבחירות (9.4.19).

בעקבות ההחלטה, הנוסעים באוטובוס של התחבורה הציבורית הבינעירונית יעלו לאוטובוס באופן חופשי ללא צורך בכרטיס.
הנוסעים ברכבת, יקבלו כרטיס נסיעה בחינם בקופות השירות בתחנות הרכבת.
הזכאים להסעה לאילת וחזרה ומאילת צפונית לצומת הערבה יקבלו כרטיס "אגד" מיוחד בקופות "אגד" בהתאם לזכאותם ובכפוף לרישום מוקדם מול מרכזי מידע "אגד" (03-6948888). וועדת הבחירות תישא בכל העלויות של היסעי הבוחרים ביום הבחירות.

מנכ"לית וועדת הבחירות המרכזית עו"ד אורלי עדס, "מקווה כי היוזמה שנקטה הועדה להקל על אזרחי ישראל להגיע לקלפי בנוחות ובבטיחות תעודד ותסייע גם לאלה אשר יהיו מרוחקים בשל עיסוקם ביום הבחירות מהקלפי בה הם רשומים, לממש את זכותם וחובתם להצביע בבחירות לכנסת ה-21 במטרה להקל על האזרחים לממש את זכותם, התחבורה הבינעירונית ביום הבחירות – היא חינם" הדגישה עו"ד עדס.

בעבר, המעוניינים במימון הנסיעה ביום הבחירות נדרשו להגיע מבעוד מועד לאחד מסניפי הדואר, להצהיר בצירוף הצגת תעודת זהות כי ביום הבחירות ישהו באזור המרוחק 20 ק"מ מתחום השיפוט שבו ממוקמת הקלפי שבה הם רשומים. לפונה היה מונפק שובר נסיעה מנקודת מוצא בה יימצא ביום הבחירות אל העיר בה מצויה הקלפי בה הוא רשום.

על מנת למנוע את הסרבול במצב הקיים, ולהקל על בעלי זכות הבחירה להגיע לקלפי בה הם מצביעים, הוחלט בשיתוף עם משרד התחבורה, כי התחבורה הציבורית הבינעירונית כולל קווי רכבת ישראל, יהיו פתוחים, לכלל הציבור חינם. עלות ההסעה חינם ביום הבחירות לוועדת הבחירות המרכזית היא 3 מיליון ₪.

מערך ההיסעים, ביום הבחירות לבעלי זכות בחירה בכנסת ה-20, התבסס על הנפקת שוברים מראש בסניפי הדואר, הצבת נאמני נסיעה בתחנות הסעה גדולות ביום הבחירות והעסקת כוח אדם רב להתחשבנות בין הועדה לכלל מפעילי התחבורה הציבורית (מיון השוברים), עלותו הייתה של 2.4 מליון ₪.

וועדת הבחירות המרכזית החליטה להוסיף למערך ההיסעים עוד 600,000 ₪ – ולעבור למערך היסעים חינם לכל אזרחי ישראל וזאת על מנת לעודדם למלא את חובתם האזרחית, להגיע לקלפי בו הם רשומים ולהצביע.