מאות איש עברו במהלך בין הזמנים קורס עזרה ראשונה במרכז הרפואי 'מעייני הישועה' בבני ברק, ביוזמת ארגון 'הצלה גוש-דן' ובעידוד גדולי ישראל. הקורסים התקיימו בהפרדה מלאה במהלכם תרגלו המשתתפים התנסות מעשית על בובות.

כ-500 משתתפים עברו במהלך 'בין הזמנים' קורסי החייאה ועזרה ראשונה, במרכז הרפואי מעיני הישועה. הקורסים בוצעו ביוזמת ארגון הצלה גוש דן והם בוצעו בחסות ובמימון המרכז הרפואי מעיני הישועה בבני ברק.

קרא עוד:

[postim]

יו"ר הצלה גוש דן ר' אושי שלומוביץ אומר כי "זה כבר נהפך למסורת בעיר התורה והחסידות, אשר בימי "בין הזמנים" נרתמים מתנדבי הצלה גוש דן לסייע בהבאת הידע הנחוץ למניעת אסונות לציבור תושבי העיר".

היוזמה הינה פרי שיתוף פעולה בין 'מעיני הישועה' המארחים את הקורסים, וארגון 'הצלה גוש דן' יוזמי הרעיון המבצעים את ההדרכות המקצועיות, באמצעות בכירי המדריכים של מגן דוד אדום ובסיוע כונני מד"א 'הצלה גוש דן'.

הקורס נמשך כ- 4 שעות ובו נלמדים עקרונות ההחייאה באופן עיוני כשלאחר מכן נערכים תרגולי החייאה באופן מעשי על בובות הדרכה ייעודיות. בסיום הקורס מקבלים המשתתפים תעודה רשמית מטעם אגף ההדרכה במגן דוד אדום של "נאמן החייאה" המאשר כי האיש עבר בהצלחה קורס החייאה בסיסי.

"אנו בארגון 'הצלה גוש דן' רואים חשיבות גדולה בהדרכת מאות אנשים בעזרה ראשונה והחייאה בסיסית. מטרת ההדרכה היא לתת למשתתפים ידע בסיסי בפעולות החייאה מצילות חיים עד הגעת סיוע רפואי מקצועי ומיומן", הוסיף הרב אשר שלומוביץ.

ר' ישראל פישר מתאם הדרכה ב 'הצלה גוש דן' אומר: "כל בין הזמנים אנו מנצלים את תקופת החופש בכדי ללמד את הציבור הרחב 'החייאה בסיסית' וזו הפעם השישית שהכשרנו מאות אזרחים בפעולה נחוצה זו. לשמחתי המרכז הרפואי "מעייני הישועה" נטל על עצמו את החסות לסדנאות".

הוא סיפר כי "מהנתונים המגיעים אלינו הוכח כי ישנם אנשים מתוך האלפים שהוכשרו לבצע החייאה, במהלך השנים, זכו שע"י פעולותיהם הראשונית הצילו חיים בזמן".

הוא שיבח את שיתוף הפעולה עם מד"א ואמר כי אחד מסממני השת"פ המבורך הוא, ההודעה המשמחת שכל מי שהשתתף בקורס 4 שעות בבין הזמנים, יוכל להמשיך לקורס מגישי עזרה ראשונה מתקדם של 44 שעות, במחיר מסובסד. מתוך בוגרי הקורס העתידי, ייבחרו המעוניינים להמשיך לקורס חובש רפואת חרום עפ"י הלכה (קורס 120 שעות) ייחודי שפותח בהצלה גוש דן ומד"א, בה משולב החלק ההלכתי במערך הלימודי באופן אינטגראלי.

הרב גרשון לידר, מנכ"ל המרכז הרפואי מעיני הישועה אמר כי "אנו עוסקים כל השנה בהצלת חיים. אנו שמחים לסייע בהכשרת מאות בני אדם נוספים להציל חיים. התרגשנו מאוד למצוא את מיטב בני היהדות החרדית בקורסים שעשויים בהחלט להביא להצלת חיים", אמר.

צילומים: 'דוברות הצלה גוש-דן'