מי ימליץ על נתניהו, מי על גנץ, ומי שומר את הקלפים קרוב לחזה? מחר יחל מרתון התייעצויות של נשיא המדינה ראובן ריבלין עם נציגי הסיעות על מי להטיל את הרכבת הממשלה. בתום ההתייעצויות, ינתנו למומעד 28 ימים, וארכה של 14 ימים נוספים

מחר יחל בבית הנשיא מרתון התייעצויות עם נשיא המדינה שיסתיים ביום רביעי עם פרסום תוצאות הבחירות הרשמיות בידי יו"ר וועדת הבחירות השופט חנן מלצר. כמידי מערכת בחירות הנשיא ייפגש עם נציגי הסיעות, ישמע את המלצתם ולאחר סיום סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות יכריז הנשיא על זהות חבר הכנסת עליו תוטל הרכבת הממשלה. על פי החוק, חבר הכנסת שתוטל עליו מלאכת הרכבת הממשלה יהיה עליו להרכיב קואליציה תוך 28 ימים. בסמכות הנשיא לתת אורכה נוספת של עד 14 יום באם מרכיב הממשלה לא הצליח להרכיב קואליציה בזמן שהוקצב לו.

מחר בבוקר הנשיא ראובן ריבלין צפוי לפגוש את נציגי סיעת 'הליכוד' יריב לוין, דוד ביטן ומירי רגב שכמובן ימליצו על נתניהו. לאחר מכן יגיעו שבעת נציגי סיעת 'כחול-לבן' בראשם גבי אשכנזי, לאשכנזי יצטרפו אבי ניסנקורן, אורנה ברביבאי, רם בן ברק, צבי האוזר, אורלי פרומן ועומר ינקלביץ'. מכחול לבן נמסר כי ימליצו על בני גנץ לראשות הממשלה מפני ש"למעלה ממיליון אנשים בחרו בנו כדי להוביל ולהחליף את השלטון. נכבד את החלטת הנשיא ואנחנו מודים לו על ההזמנה להתייעצות".

לאחר מכן הוזמנו לבית הנשיא נציגי תנועת 'ש"ס' איציק כהן, משולם נהרי, יעקב מרגי, יואב בן צור, מיכאל מלכיאלי, מנכ״ל המפלגה חיים ביטון ואשר מדינה. ש"ס מסרה כי נציגיה ימליצו לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו. לאחר מכן יגיעו נציגי יהדות התורה שגם הם בדומה לש"ס צפויים לתמוך בבנימין נתניהו לקדנציה נוספת. את היום הראשון לסבב תסגור רשימת חד"ש-תע"ל.

ביום שלישי סבב ההתייעצויות יימשך ואת היום השני יפתחו נציגי מפלגת העבודה המרוסקת. בשעה עשר יגיעו נציגי סיעת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, לאחר שחבר כנסת מטעמה "עקץ" את יו"ר ש"ס אריה דרעי ואמר כי ישראל ביתנו מעוניינת גם בתיק הפנים. ככל הנראה ישראל ביתנו כן תתמוך בהטלת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו.

לאחר מכן יבואו נציגי איחוד מפלגות הימין שיתמכו בהטלת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, ולפני הצהריים צפויים להגיע נציגי מפלגת 'מרצ'. בשעות הצהריים המוקדמות יגיעו נציגי סיעת 'כולנו' של משה כחלון להמליץ על בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה. נזכיר כי פורסם בימים האחרונים שצפוי איחוד בין סיעת כולנו לליכוד בטווח הקרוב מאד. את סבב ההתייעצויות יחתמו נציגי סיעת 'רע"מ-בל"ד'.

ביום רביעי צפוי יו"ר וועדת הבחירות להודיע על תוצאות הבחירות הסופיות. על פי החוק, לנשיא קצובה תקופה של שבוע מרגע פרסום התוצאה הרשמית והסופית להודיע על מי יטיל את הרכבת הממשלה. המגעים להרכבת הממשלה שככל הנראה תוטל על ראש הממשלה בנימין נתניהו יחלו יחד עם חזרתו של יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן שעל פי תוצאות הבחירות הוא מהווה לשון מאזניים להרכבת ממשלת ימין-חרדים.