נס רפואי: המסמר בגופה של התינוקת נעלם רגע לפני הניתוח

בתו התינוקת של חובש 'איחוד הצלה' המתנדב בביתר עילית בלעה מסמר והמתנדב שלא היה בבית באותו זמן הזעיק את חבריו שהעניקו לבתו טיפול ראשוני * לאחר שנקבע מועד לניתוח על מנת להוציא את המסמר מגופה של התינוקת, השתוממו הרופאים לגלות כי המסמר יצא מהגוף מבלי שגרם כל פגע

בני משפחותיהם של חובשים המתנדבים להצלת חיים ב'איחוד הצלה' מכירים היטב את שגרת החירום כאשר המתנדב יוצא במהירות מביתו לאחר שהוזנק להעניק טיפול ראשוני. אלא שבמקרה שהתרחש בביתו של אחד המתנדבים מביתר עילית, נזעקו דווקא חבריו של האב המתנדב על מנת להציל את בתו התינוקת שבלעה מסמר קטן.

קרא עוד:

[postim]

היה זה באחד מימי השבוע האחרון, כאשר המתנדב א.ר. קיבל שיחת טלפון מרעייתו. "כשהיא מבוהלת, רעייתי סיפרה לי בתנו התינוקת בלעה מסמר ממשחק של אחד הילדים והיא מתקשה בנשימה", מספר המתנדב. "לא הייתי בעיר באותו זמן, אבל במקביל להדרכה שנתתי לרעייתי על מנת לטפל בתינוקת, תוך כדי השיחה הזעקתי במירס את חברי המתנדבים ב'איחוד הצלה ביתר' שהגיעו לבית במהירות".

החובשים המתנדבים שהגיעו לבית לא הצליחו להוציא את המסמר שבלעה התינוקת, והיא פונתה להמשך טיפול בבית החולים הדסה עין כרם. בצילום רנטגן שנערך לה התברר כי המסמר נמצא עדיין בתוך גופה של התינוקת ונקבע לה מועד לניתוח על מנת להוציא את המסמר.

"כיוון שמדובר בתינוקת, היה חשש שכל תזוזה של המסמר עלול לפגוע באברים פנימיים ולכן הייתה חשיבות עליונה לבצע את הניתוח בהקדם", מספר האב. התאריך לביצוע הניתוח נקבע ליומיים לאחר שהגענו לבית החולים ובינתיים התינוקת נותרה בהשגחה.

בבוקר, כמה שעות לפני הניתוח, שוב נערך לילדה צילום רנטגן אלא שהצילום גילה כי המסמר איננו. "לפני שהבנו מה קרה, התברר כי המסמר יצא זמן מה קודם לכן בצורה טבעית מבלי לגרום לגוף כל נזק", מתאר האב. "הרופאים שהיו במקום נדהמו ואמרו כי הם לא זוכרים מקרה דומה בעשרות שנותיהם ברפואת ילדים. הם הודו שמדובר בנס משמים. אני מאמין שזכות התנדבותי להצלת חיים ומסירות חבריי עמדה לימין בתי שחייה ניצלו".

2 תגובות

של איזה רבי המופת?

איזה ארגון יכתוב את זע בסיפורי "נושעתי"
בדרך אגב אני נזכר בחבר שהרה לי מסמר באורך 35 ס"מ השמור אצלו עם הרבה חלודה אחרי עמידה של כ- 25 שנה שבנו הקטן בלע.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו