8 נשרים נמצאו מתים ברמת הגולן לאחר שהורעלו. פקחים של רשות הטבע והגנים פתחו בסיורים על מנת לגלות ממצאים נוספים. בית החולים לחיות בר באזור נכנס לכוננות מדובר בזן נדיר ובשנים האחרונות נעשים מאמצים מרובים לשקם את הנשרים בארץ


צילום: דודו פילס רשות הטבע והגנים

הרעלה חמורה ברמת הגולן אוכלוסיית נשרים נדירה ומוגנת נמצאה הבוקר במצב קשה לאחר שככל הנראה הורעלו, חלק מהנשרים לא שרדו ומתו.

הבוקר נמצאו 8 נשרים מתים שניים פגועים שמקבלים טיפול על מנת לנסות להציל אותם לאחר שהורעלו בשטח אש ברמת הגולן.

ההרעלה זוהתה לפי מידע שהתקבל ממשדרים שהיו על גבי שלושה נשרים ממושדרים מתוך 7 נשרים ממושדרים קבועים בשטח רמת הגולן. הנשרים הממושדרים הם 3 נשרים שהובאו מספרד כחלק מפרויקט פורשים כנף, פרויקט המשותף לרשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע וחברת חשמל למען אישוש ושמירה על הנשרים בישראל.

מדובר באירוע חמור וקשה מאוד אשר פוגע משמעותית באוכלוסיית הנשרים ברמת הגולן בתקופת הקינון. מאחר ואותו זן של נשרים הינו נדיר ובשנים האחרונות נעשים מאמצים מרובים לשקם את אוכלוסיית הנשרים בארץ. פקחי רשות הטבע והגנים מצאו בשטח גם שועל ושני תנים מתים. הכוחות סורקים את השטח לאיתור ממצאים נוספים.

שני הנשרים שנפגעו קיבלו טיפול בשטח בניסיון להצילם לאחר ההרעלה. ופונו לבית החולים לחיות בר להמשך טיפול.

מרשות הטבע והגנים נמסר כי מדובר באירוע חמור והרשות תפעל בכל האמצעים על מנת למצוא את האחראים להרעלה ועל מנת למצות איתם את הדין.