צילום: פלאש 90

האישום קורס: הסדר טיעון עם הקטין, לא יורשע בפרשת דומא

הפרקליטות חתמה על הסכם עם פרקליטו של הצעיר א', שהיה קטין בעת ביצוע המעשים בכפר הערבי • בפרקליטות מתעקשים להרשיעו בחברות בארגון טרור כתב האישום נגד הקטין בפרשת דומא תוקן והוא לא יכלול מעורבות ברצח זוג ההורים ובנם

מכה לפרקליטות ולשב"כ: כתב האישום נגד הקטין בפרשת דומא יתוקן והוא לא יכלול את תכנון רצח זוג ההורים ממשפחת דוואבשה ובנם התינוק. הקטין יזוכה מהצתת כנסיית הדור מציון ומאישומים נוספים. על פי ההסדר, יודה הקטין, שאותו מייצג עו"ד איתמר בן גביר, באישומים שונים, הכוללים כמה אירועי "תג מחיר". בנוגע לאישום בחברות בארגון טרור הצדדים, לא הגיעו להסכמה, וניהול המשפט בעניין יימשך.

מדובר בהסדר דרמטי וזאת לאור כך שלאורך כל המשפט הפרקליטות ושרות הביטחון הכללי עמדו על כך שהקטין יחד עם הנאשם הנוסף עמירם בן אוליאל עמדו מאחורי אירוע הרצח בדומא, כעת מנתקת הפרקליטות את הקטין מהרצח, וחוזרת בה מעמדתה הראשונה.

הפרקליטות צפויה לבקש כי א' ירצה חמש שנות מאסר, אך סנגורו עו"ד עדי קידר צפוי לבקש את שחרורו המיידי, לאחר שריצה כשלוש שנות מאסר. הפרקליטות התעקשה שהוא יודה בחברות בארגון טרור "המרד", אך הסנגור סירב לכך. הדיונים הקשורים לא' צפויים להימשך סביב הסעיף המדובר, ושלב ההוכחות נמצא בעיצומו.

קידר אמר לאחר הדיון: "כתב האישום שהוגש לבית המשפט במסגרת עסקת הטיעון הוא תולדה של אותה החלטה תקדימים של בית המשפט שפסל את ההודאות וקבע כי הן הוצאו תוך אלימות קשה. בית המשפט העביר ביקורת קשה על הפרקליטות והשב"כ". לדבריו, באופן כללי, הסדרי טיעון אינם חפים מפשעים וגם ההסדר הזה הוא מטבעו הסכמה של שני הצדדים של משפטנים שהגיעו להסדר ועומדים מאחוריו. השיקולים היו ברורים מאוד.

"אין בהסדר ובכתב האישום המתוקן לקשור אותו לנאשם המרכזי, שאנחנו מקווים מייחלים לזיכויו מהמיוחס לו", הוסיף, "דבר נוסף שנמצא בבסיס השיקולים לנסות ולשקם את הפצעים שפצעו בנאשם חוקרי השב"כ, פיזית ונפשית, לאחר שהפגינו כלפיו אלימות". הוא סיכם: "מי שקורא את כתב האישום, רואה שהוא מנותק מהפרשה של דומא. הגיע הזמן שא' יוכל לנסות להשתקם ואנחנו מקווים שיוכל לשתף אתכם בזוועות שעברו עליו בחקירות".

כזכור, בשנה שעברה בית המשפט העליון דחה את ערר המדינה וקבע כי הקטין הנאשם בפיגוע בדומא ישוחרר למעצר בית. הערעור הגיע לאחר שביום חמישי האחרון בית המשפט המחוזי בלוד הורה על שחרורו של הקטין החשוד במעורבות ברצח בני משפחת דוואבשה. השופט עמי קובו החליט כי הצעיר, שישב במעצר כשנתיים וחצי, ישהה במעצר בית בפיקוח אלקטרוני ועם שני מפקחים בכל רגע נתון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *