הדברים הגיעו אלינו ממאמר שפורסם לפני כחודש ב'הצופה' תחת הכותרת: "טובה תוכחת מגולה" ולחו לא נס עד הנה.

"צר לי", כותב הרב שאר ישוב הכהן, "אך בשום פנים ואופן אינני מצליח להבין את התנהלות אירגון "צהר" בזמן האחרון, בנושא "מיזם עריכת חופה וקידושין". אני רואה בחומרה רבה את המתקפה שרבנים מ"צהר" מנהלים בכלי התקשורת נגד הרבנות הראשית – יציר כפיו של הרב קוק זצ"ל, ו"חוט השדרה של התורה שבעל פה", כפי ששמעתי מפי בנו, מרן הרב צבי יהודה זצ"ל. ברור לי גם מתוך כתביהם שהם היו מתנגדים לפגיעה בכבוד הרבנות, וכן היו מתנגדים להנהגה המביאה לפגיעה בכבודם ובמעמדם של הרבנים מרי דאתרא, ובמיוחד רבני השכונות והקהילות.

קרא עוד:

[postim]

הענקת רשות לסידור חופה וקידושין (חו"ק) למי שאינו מכהן כרב קהילה, היא בעייתית מאוד. היא עלולה לפתוח פתח לפרצות נוראות, בייחוד מצד הלוחמים לפלורליזם, ולהביא חלילה למתן הרשאה לעריכת חו"ק וכן לגיור וסידור גיטין על ידי "רבני כל הזרמים", ואחריתה מי ישורנו, רחמנא לצלן.

את דבריו הנוקבים חותם הרב הכהן בפנייה מעומק הלב: "אני פונה בפנייה גלויה לראשי אירגון רבני "צהר": רבותיי, חיזרו מן הדרך הבלתי ראויה של התקפות בכלי התקשורת ובדרכים אחרות על הרבנות הראשית. זיכרו שהרס הרבנות הראשית פירושו הפרדת הדת מן המדינה. "מיזם הנישואין" שלכם מתקבל בציבור כאלטרנטיבה "לרבנות הממוסדת".

הדברים מתפרסמים כעת לנוכח קמפיין ארסי והרסני שמנהלים ארגון יח"צ לארגון "צוהר", תוך זריית חול וכיעור בעיני הציבור כלפי רבני ישראל, כביכול הם הרבנים הבלעדיים הנאותים. כבר אתמול הציעו גורמים ברבנות הראשית בציניות לארגון ש"יגיש מועמדות לרבנות הראשית ואז נראה כמה קולות ייתנו לו באמת".