מקרה קשה ומצער אירע אתמול בשעות הצהריים. אדם בן 60 שנכח בבית העלמין בעת שערכו במקום אזכרה לאביו איבד את הכרתו ולאחר החייאה ארוכה נקבע מותו.

יום השנה לפטירתו של קרוב משפחה הוא יום אבל והעלייה לקברו טעונה רגשית. חובשים מתנדבים של 'איחוד הצלה' מסניף שרון הוזעקו הערב לבית העלמין החדש בחדרה, לאחר שהתקבלה קריאה על אדם שהתמוטט ואיבד את הכרתו בין המצבות בזמן אזכרה לאביו. בתום פעולות החייאה ממושכות, נאלצו הכוחות הרפואיים לקבוע את מותו של האיש.

קרא עוד:

[postim]

"הייתי במשרדי בישיבת 'כנסת יצחק' כאשר התקבלה הקריאה ויצאתי לבית העלמין במהירות", מספר דוד בירנבוים, חובש 'איחוד הצלה' מחדרה שהגיע ראשון לזירה. "כשהגעתי ראיתי אדם בשנות ה-60 לחייו כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה מיד התחלתי בפעולות החייאה, כאשר בהמשך מצטרפים אלי כוננים נוספים".

בני המשפחה המבוהלים סיפרו כי במהלך האזכרה לאבי המשפחה התמוטט אחד הבנים, רגע לפני אמירת הקדיש. "החייאה בין המצבות היא סיטואציה קשה, פיזית ורגשית גם לחובש מנוסה", מוסיף בירנבוים. "הגישה למקום קשה והמיקום בין המצבות אינו נוח, מלבד העובדה שמסביב נמצאים בני המשפחה כשהם ממררים בבכי, גם על האדם שאנו מנסים להציל את חייו וגם על אבי המשפחה שטמון כאן והיום הוא יום השנה שלו".

אחרי קרוב ל-40 דקות של החייאה הצליחו הכוחות להחזיר לאיש דופק והחלו בהכנות לקראת פינויו לבית החולים. "כאשר האלונקה הייתה בשערי בית העלמין, שוב איבד האיש את הדופק וחידשנו את פעולות ההחייאה", מספר דוד בירנבוים. "הפעם, לצערנו, ההחייאה כבר לא הועילה ונקבע מותו של האיש".

לאחר שהכוחות הרפואיים הודיעו לבני המשפחה את הבשורה הקשה, הצטרפו מתנדבי 'איחוד הצלה' לאמירת הקדיש על קברו של האב שהיום חל יום השנה לפטירתו. "זו סיטואציה קשה מאוד", אומר בירנבוים, "אחד מבני המשפחה מירר בבכי ואמר שמעתה הם ייאלצו לערוך אזכרה משותפת לאב ולבן באותו יום".