'מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו' קבלו היום משמעות מעמיקה יותר, עם השלמת פינויה של 'מגרון'

הושלמה פינויה של מגרון, עשרות שוטרים אבטחו והפעילו את הפעולה המבישה, את פעולת תעודת עניות למדינה קטנטנה שמקטינה את עצמה במו ידיה מידי כמה שנים. הפינוי עבר כמעט ללא התנגדות, ולקראת הצהריים הסתיימה מלאכת הפינוי, פעילי תנועת שלום עכשיו יכולים כבר להתחיל לסמן המטרה הבאה.

קרא עוד:

[postim]

משרד הביטחון חילק צווי פינוי לתושבים חתומים בידי ניצב ניצן אלון שהגיע למקום מלווה במפקד מחוז ש"י ניצב עמוס יעקב, וכבר בשבת הוחלט בקרב התושבים שלא תהיה התנגדות אלא יהיה פינוי בדרך כבוד, במשרד הביטחון רוצים להתחיל בפינוי חפציהם האישיים של המפונים כבר בימים הקרובים כאשר כל תושב ייכנס מלווה בכוחות הביטחון לשהות בשעת איסוף החפצים, יצוין שרוב ילדי היישוב לא שהו במגרון עצמה בשעת הפינוי, 35 המשפחות שפונו שוכנו בשעות האחרונות בבית הארחה בן 50 חדרים בעפרה שם ישהו בימים הקרובים, עד השלמת בניית המבנים הזמניים ב'גבעת יקב'.

.

עיקר המהומות שכן נרשמו בוצעו ע"י נערי ימין שאינם תושבי השכונה, וכללו, חסימה בשעות ליל של דרכי הגישה למגרון וריסוס כתובות גרפיטי על המבנים 'המתפנה מרצון – פחדן' וכן 'לא נסלח לציונים' 'מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו', וכן התבצרות משעות הבוקר המוקדמות בשניים מהמבנים במאחז. כאשר כוחות המשטרה פרצו אל המבנים, זעק ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) 'לא לפנותם, הם הגיבורים של עם ישראל'.

.

איתי הראל, מקים היישוב והאיש שפונה אחרון, אומר 'היום הוא יום עצוב וראוי לומר 'ברוך דיין האמת'. אני מבטיח לעצמי וליישוב מגרון ולראש הממשלה הרופס שלנו ולאחינו האומללים משלום עכשיו שעסוקים בחורבן, אנו בעלי הקרקע ואין איש שאומר אחרת. הכול תירוצים כדי להחריב. אנו דומעים וזועמים אבל נתעל את הכוחות על מנת לקום מהעפר ונשוב וניישב את הארץ.

צילום: פלאש 90

. . . . . . . . . .