בניסיון אחרון למנוע את סגירתו של שדה התעופה שדה דב, קיים הבוקר שר התחבורה הנכנס בצלאל סמוטריץ' דיון מיוחד בוועדת הכספים על מנת למצוא פתרון הולם לסגירתו המיידית. "ניתן להעביר חוק תוך 48 שעות. צריך החלטה מהותית של רה"מ"

האם נמצא פתרון לסאגת פינוי שדה דב שצפויה לקרות בעוד כחמישה ימים? שר התחבורה הנכנס, בצלאל סמוטריץ' קיים הבוקר דיון בוועדת הכספים בפתרונות המוצעים לעצור את פינוי השדה.

במהלך הדיון אמר סמוטריץ': "נעביר חקיקת בזק שקובעת שמסלול המטוסים בשדה דב לא יפונה כרגע, נרוויח 3 שנים, הדבר תלוי בהחלטה מהותית של רה"מ".

הוא הוסיף, "השדה יפונה אך יש מתווה עם אפס מחירים ומינימום סיכון שיסייע לתושבי אילת. נעביר חקיקת בזק שתאמר שהמסלול ושטח קטן של טרמינל לא יפונה כרגע, אבל כל הליכי התכנון והשיווק והביצוע ביחס לשטח ימשיך בדיוק כפי שהוא, לפי הסדר. ביום שבו יצטרך הטרקטור הראשון לשטח המסלול, גם הוא יפונה. אנחנו מרוויחים במינימום 3 שנים לקידום מספר פתרונות שקיימים לטובת תושבי אילת. אם רה"מ יאמץ זאת, ניתן להעביר את החוק תוך 48 שעות. צריך החלטה מהותית של רה"מ".

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני תהה בפתח הדיון: "לא הבנתי עד עכשיו, למה לא הפקיעו את הקרקע הזו בעבר? למה זה קרה רק בשכונות החלשות יותר בת"א? האם בעלי הקרקע חזקים מידי? דנו בסוגיה הזו פעמים רבות פה בכנסת והתריעו".