ראש הממשלה הודיע היום כי לאחר דיונים עם שר התחבורה, היועצים המשפטיים וגורמי המקצוע, הוחלט כי אין דרך לעצור את פינוי שדה דב וכל ניסיון יעלה למדינה מיליארדי שקלים. במקביל, הוחלט על תכנית לפיתוח העיר אילת בסך 400 מיליון שקל

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (ראשון) כי לאחר דיונים עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', היועצים המשפטיים וגורמי המקצוע, הוחלט כי אין דרך לעצור את פינוי שדה דב וכל ניסיון יעלה למדינה מיליארדי שקלים. במקביל, הורה נתניהו בסיכום עם שר האוצר ושר התחבורה, ובאישור היועץ המשפטי לממשלה, להביא לממשלה בתוך שלושה שבועות תכנית לפיתוח העיר אילת בסך 400 מיליון שקלים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי, "לאחר דיונים מעמיקים עם שר התחבורה, היועצים המשפטיים וגורמי המקצוע, החליט ראש הממשלה כי אין דרך לעצור את פינוי שדה דב וכל ניסיון יעלה למדינה מיליארדי שקלים ויגרום למדינה לנזק כבד". עוד נמסר כי, "ראש הממשלה ושר התחבורה סיכמו על הבטחת רציפות התחבורה התעופתית לאילת דרך נתב"ג באותה תדירות שקיימת היום בין אילת לשדה דב".

"במקביל, מתוך אחריות לפיתוחה של העיר אילת", הוסיפו בלשכת ראש הממשלה, "הורה ראש הממשלה נתניהו בסיכום עם שר האוצר ושר התחבורה, ובאישור היועץ המשפטי לממשלה, להביא לממשלה בתוך שלושה שבועות תכנית לפיתוח העיר אילת בסך 400 מיליון ש"ח. שר האוצר וצוותו התחייבו להעמיד את המקור התקציבי לתכנית". נתניהו החליט גם על הקמת צוות שרים בראשותו שיוודא את ביצוע של התכנית.

במקביל, בלשכת ראש הממשלה מציינים את רשימת ההחלטות והטבות שגובשו לאחרונה לטובת הנוסעים ותמריצים ייעודיים לרופאים: "1. הטבות לחולים מאילת שמקבלים טיפול רפואי במרכז: מימון מונית חינם מנתב"ג לבית החולים ובחזרה. לחולים כרוניים – מימון מעטפת שלמה שכוללת: מימון מונית מפתח הבית לשדה התעופה רמון, מימון טיסה, מימון מונית לבית החולים ומימון לינה".

"2. הטבות לתושבי אילת ולנוסעים בתדירות גבוהה: הסעות חינם מכבש המטוס בטרמינל 1 בנתב"ג ישירות לרכבת ארלוזורוב בתל אביב (לנוסעים ללא כבודת בטן). שאטל ייעודי לטיסות מאילת מטרמינל 1 לתחנת הרכבת שיותאם ללוח הטיסות מאילת. "כרטיס אלפא" – כרטיס קבוע שיחסוך את הבידוק הביטחוני לפני הטיסה ויקצר את זמן ההמתנה והשהות בשדה התעופה".

"3. היערכות נתב"ג: מתן עדיפות לטיסות מנתב"ג לאילת ובחזרה. שדרוג טרמינל 1 בעלות של 230 מיליון ש"ח. הטיסות לאילת ימריאו וינחתו מטרמינל 1 בלבד. העתקת לוח הטיסות משדה דב באופן מלא לנתב"ג. הכשרת 400 מקומות חניה בטרמינל 1 לטסים לאילת. חניה חינם בשדה התעופה רמון למשך 36 שעות".

"4. הטבות לרופאים שמגיעים לאילת: חיזוק מערך הרפואה באמצעות תמריצים ייעודיים לרופאים שטסים לאילת לצורך מתן שירות רפואי. מתן מענקים לצוותים רפואיים שיעתיקו את מקום מגוריהם לאילת למשך תקופה של 5 שנים (לדוגמה, מענק של עד מיליון ש"ח לרופא מומחה)", לשון הודעת לשכת ראש הממשלה הערב.