תגובות סוערות בעיר הדרומית על החלטת ראש הממשלה לסגור עוד הערב את שדה דב. ממטה המאבק נססר: "החלטת ראש הממשלה תוביל לכאוס שיווצר כעת בעיר עם ניתוק צינור החמצן שלה". סמוטריץ': "קיבלנו החלטה הקשה"

לאחר הודעת לשכת ראש הממשלה הערב (ראשון) על כך שאין דרך לעצור את פינוי שדה דב וכל ניסיון יעלה למדינה מיליארדי שקלים. מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת אמר בתגובה כי "היום הוא היום העצוב בחיי הציבוריים". לדבריו: "בכל לבי קיוויתי, כי התבונה, החמלה והרגישות לתושבי אילת הם שינצחו, אבל לצערי, בצע הכסף ניצח את הצדק, ההגיון והאחריות הלאומית". הלוי הוסיף:" העיר אילת של מחר לא תהיה העיר אילת של היום".

באשר להחלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הממשלה תביא בתוך שלושה שבועות תכנית לפיתוח העיר אילת בסך 400 מיליון שקלים. אמר ראש העירייה: "אף אחד לא עושה לנו טובה, זו זכות שלנו וחובתה של המדינה".

ממטה המאבק נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו בהחלטה היסטורית ואומללה, הנחית הערב מכה קשה על העיר אילת, חוליה ותושביה ועל ענף התיירות שמהווה את מקור הפרנסה בעיר". במטה טענו כי "החלטת ראש הממשלה תוביל לכאוס שיווצר כעת בעיר עם ניתוק צינור החמצן שלה, שדה דב". לדבריהם: "כל שביקשנו הוא שהמנחת שנותן לנו חיים, ימשיך לפעול עד למתן היתרי בניה לבעלי הקרקע הפרטיים והממשלתיים, אולם ניתקלנו באטימות נוראית מצד גורמי הממשלה שהעדיפו את הכסף המיידי על פני מחויבותם לאזרחים ולפריפריה".

נתניהו החליט ששדה דב ייסגר הלילה: "אין דרך לעצור את פינוי"

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר הערב כי "במשך כשלוש שנים נלחמתי בכל כוחי לשמר את שדה דב במקומו. כל העת לנגד עיניינו עמדו רווחתם של תושבי אילת והפריפריה" סמוטריץ' הסביר את ההחלטה: "היועץ המשפטי לממשלה סבר שמדינת ישראל חשופה לתביעות על סך מיליארדי שקלים באם השדה יישאר במקומו עוד יום אחד, ובנסיבות הללו קיבלנו את ההחלטה הקשה".

סמוטריץ' אמר כי "מחר בצהריים אגיע לנתב"ג פעם שנייה תוך שבוע על מנת לוודא מקרוב שהשדה ערוך באופן מיטבי לקלוט את תעופת שדה דב באופן אופטימלי ותוך שמירת תדירות הטיסות מאילת ואליה. משרד התחבורה בראשותי מחויב לתושבי אילת".

בתוך כך, מסרו הערב ברשות שדות התעופה כי "נמל התעופה בן גוריון ערוך ומוכן לקליטת כל הפעילות הפנים ארצית ובכלל זה את שדה דב". ברשות סיפרו על שורת הטבות שתינתן לנוסעים לאילת וממנה: "תינתן העדפה להמראות ותינתן העדפה להסעה מינימלית עד לנקודת ההמראה" אמרו. בנוסף הנוסעים יהנו מרחבות חנייה למטוסים בקרבת טרמינל 1.

כמו כן, תהיה קומת חניה עבור הטסים לאילת בלבד צמוד לטרמינל. ברשות שדות התעופה ציינו כי למי שאין מזוודה בגוף המטוס יהיה אפשרות לשאטלים ישירים מהמטוס לתל אביב. ברשות ציינו כי השאטל יהיה דרך הנתיב המהיר. בנוסף יהיה שאטל מהיר לתחנת הרכבת בנתב"ג.