היערכות הכוחות בנתב"ג. צילום: דוברות מד"א

מצב החירום: מטוס שהמריא מגרמניה עם קרע בגלגל נחת בשלום בנתב"ג

מטוס חברת "אייר אלקטרה" שהכריז על מצב חירום מוקדם יותר - נחת בשלום לאחר שעות של דרמה בנמל התעופה בן גוריון. המטוס ועליו 152 נוסעים המריא מקלן ובדרכו לישראל התגלתה התקלה. הנחיתה התעכבה כי המטוס רוקן דלק מעל הים


צילום: דוברות רש"ת

בנתב"ג הוכרז היום (שני) בשעות הצהריים מצב חירום 3 בעקבות תקלה במטוס אייר בואינג 737-400 של חברת אלקטרה, שדיווח על תקלה בצמיג. צוותי מד"א, הכוללים אופנועי חירום של מד"א, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ הוזעקו לנתב"ג לאבטח את נחיתת המטוס, שבוצעה בהצלחה לאחר דקות מתוחות ביותר בנמל התעופה הבינלאומי בלוד.

לאחר המראת המטוס, ועליו 152 נוסעים ואנשי צוות, התברר במסלול מגרמניה כי חלקים מאחד הצמיגים נמצאו על הקרקע. בעקבות כך הכריזה רשות שדות התעופה על מצב "חירום 3". כוחות חירום רבים, בהם אנשי מד"א, משטרה, כיבוי אש וצה"ל הוזנקו לאבטח את הנחיתה. בית החולים איכילוב בתל אביב נערך אף הוא לנחיתת החירום, ובעקבות כך פונו חלק מהמטופלים במיון הכירורגי.

דובר צה"ל מסר זמן קצר לפני הנחיתה כי, כחלק מההיערכות לנחיתת החירום בנמל התעופה בן גוריון הוזנקו זוג מטוסי קרב מסוג ״סופה״, שמלווים את המטוס החל מכניסתו למרחב האווירי של ישראל. הטייסים בחנו את מצב הגלגלים וזיהו קרע בגלגל השמאלי האחורי של המטוס. כמו כן, קוצרו כוננויות מסוקי חילוץ. לשטח נמל התעופה הוקפצו צוותי חילוץ והצלה ורפואה של צה"ל.

מנכ"ל מגן דוד אדום סיפר קודם לכן על ההיערכות חסרת התקדים. "נערכנו עם צוותים מיוחדים, עם תחנות עזרה ראשונה, עם ניידות טיפול נמרץ ועם כוח רב של פרמדיקים וחובשים – כולם מוכנים לתת מענה שאנחנו מקווים לא להידרש אליו". עוד הוסיף, "100 אמבולנסים מוצבים כעת בנתב"ג. זה אירוע חסר תקדים. לא זוכר בעשור האחרון דרמה כל כך משמעותית כמו שקרתה בשעתיים האחרונות".

6 תגובות

אין על מדא

תנו דיווח מה קרה בסוף

ואוו איזה לחץ

ברוך הוא וברוך שמו אמן סלה.

איזה נס פשו נס

מסכנים איזה לחצו היה על המטוס

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *