משרד החוץ בירושלים. צילום: ויקיפדיה

בוטלה השביתה במשרד החוץ: "צעד חשוב לחיזוק שירות החוץ"

לאחר שהבוקר הודיעו כי ישביתו את הנציגויות עקב המשבר התקציבי במשרד החוץ, כעת מודיעים בועד העובדים כי הושגו הסכמות בין הצדדים. לפי המתווה שהושג יידרשו העובדים להציג קבלות רק על 50% מההוצאות שלהם במסגרת עבודתם

הנהלת משרד האוצר ונציגי עובדי משרד החוץ הגיעו היום (ראשון) להבנות שיאפשרו את ביטול השביתה שתוכננה השבוע. לפי המתווה שהושג בין הצדדים יידרשו העובדים להציג קבלות על 50% מההוצאות שלהם במסגרת עבודתם בלבד ויוכלו לקבל החזר מבלי להציג קבלות בגין המחצית השנייה של ההוצאות. בשנת 2022 יצטרכו להציג קבלות כנגד 70% מההוצאות. במקור דרש משרד האוצר כי החל מה-1 אוגוסט יציגו נציגי משרד החוץ בחו"ל קבלה בגין כל הוצאה שהוציאו.

שר החוץ ישראל כ"ץ בירך על ההסכם שהושג ומסר: "הסכם זה הינו צעד חשוב בדרך לחיזוק שירות החוץ ועובדיו ויסייע לנציגי ישראל בחו"ל לעמוד במשימות המאתגרות שלפנינו". כ"ץ הוסיף: "אני מבקש להודות לגורמים בהסתדרות ומשרד האוצר שהביאו לסיומו של סכסוך העבודה".

כזכור, הבוקר הודיע ועד העובדים של משרד החוץ כי בשבוע הקרוב יושבתו לסירוגין כל נציגויות ישראל בעולם. לפי ההודעה – ההחלטה התקבלה בעקבות מכתב ששלחו ביום שישי 90 ראשי נציגויות וצירים ליו"ר הוועד המדיני במשרד. במכתב קראו החותמים להשבית את הנציגויות במחאה על "שחיקתו עד דק של מעמדו של משרד החוץ, הקיצוץ האגרסיבי בתקציב הפעולות של נציגויות ישראל בעולם והפגיעה הקשה בזכויותיהם של נציגיה הדיפלומטיים של ישראל".

במכתב חריף ששיגרו ליו”ר ועד העובדים, דנה בנבנשתי־גבאי, כתבו הבכירים: “בהתנהלותה הנוכחית, גורמת מדינת ישראל לחיסול המערך הדיפלומטי המקצועי, ועומדת להפוך את ישראל למדינה היחידה שאיננה מנהלת יחסי חוץ בצורה סדורה. אין להשלים עם כך, לא ברמה הלאומית ולא ברמה המקצועית”. בין החותמים על המכתב גם עליזה בן נון, שגרירת ישראל בצרפת, ג’רמי יששכרוף, שגריר ישראל בגרמניה, אנה אזארי, שגרירת ישראל בפולין, רן גידור, שגריר ישראל בקמרון, ועוד.

במכתבם קוראים אנשי משרד החוץ לוועד לעמוד על כך שמשרד האוצר ייכנס לדיונים אינטנסיביים עם אנשי המשרד, על מנת למנוע את הקיצוץ, בין היתר בתקציבי הייצוג, המאפשרים לנציגי ישראל בעולם לנהל קשרים עסקיים, ביטחוניים ודיפלומטיים עם המקומיים. בסוף המכתב קוראים החותמים לוועד למנוע את הקיצוץ, ומציעים “בכאב רב, כי ועד העובדים יורה על השבתת נציגויות ישראל בעולם”.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן