צילום: פלאש 90

נתב"ג: עיכובים בעשרות טיסות בשל תקלה במערכת המיון

בשדה התעופה נרשמו עיכובים בשל תקלה במערכת המיון של הכבודה ועד כה עוכבו כ-35 טיסות. מרבית הטיסות הן לאירופה בהן למינכן, בוקרשט, אתונה איסטנבול וצפויות להתעכב בשעה. כמה מהטיסות המריאו ללא מזוודות. נוסעים מתוסכלים

שיבושים ועיכובים בטיסות מנתב"ג: תקלה שאירעה הבוקר (שני) במערכת מיון המזוודות, גרמה לעיכובים בכ-15 טיסות שהיו אמורות לצאת משדה התעופה, מתוך 500 טיסות. ברשות שדות התעופה מסרו כי אין כל חשש לאובדן מזוודות וכעת הצליחו ליצור מעקף על הבעיה במערכת הכבודה וכל הטיסות יוצאות עם מזוודות.

ליזה דביר, דוברת רשות שדות התעופה אמרה כי "התקלה החלה בבוקר. אנחנו בקיץ, עמוס. היום יום שני, זה יותר טוב וחלש. בשעה הראשונה של התקלה יש חברות כמו 'לופטהנזה' שהעדיפו להשאיר את המזוודות כאן ויטיסו לנוסעים אחר הצהריים". לדבריה, "אנחנו מפעילים מערכת עוקפת ואנחנו מעלים את המזוודות עם הנוסעים לטיסות. חלק מהן עובדות ידנית וחלק לא. אנחנו מעמיסים ומוציאים את הטיסות ו עובדים על סיום התקלה".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר היום בראיון לרשת כאן ב' על השיבושים כי "יש מערכת טכנולוגית שנועדה לאפשר את בידוק המזוודות בלי הפרופיילינג. קורה שמערכות כאלה גם מתקלקלות. יש טכנאים שעובדים לתקן אותם הכי מהר". לדבריו, "אין הערכה מתי זה יקרה. עובדים על זה הכי מהר שאפשר".

גם לפני כשנתיים התרחשה תקלה דומה במערכת הבידוק הביטחוני האוטומטי (HBS), שבעקבותיה עוכבו עשרות טיסות ו-400 מזוודות נשארו בארץ והוטסו לאחר מכן.

בתחילת החודש באה לסיומה בעיה אחרת שהעיבה על הפעילות בשדה: שיבושי ה-GPS, שהורגשו מאז חודש יוני באזור נמל התעופה בן גוריון ובשטח האווירי של ישראל והאזור, פסקו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *