כשל באבטחת המידע המסווג בבתי המשפט בישראל

בימים אלו נחשפת פרשיית פריצה למערכות בית המשפט, אחד החשודים הוא עורך דין שייצג משפטית את החשוד השני

האיש משה הלוי המכונה 'הלמו' מסעיר בימים אלו מדינה שלימה, עם חשיפת המעצרים של האקרים שפרצו למערכות בית המשפט 'נט המשפט', והוציאו מידע איש רגיש ומסווג, בין היתר בפרשיות מפורסמות כמו הולילנד וענת קם ועוד פרשיות שבכוחה של כל אחת לזעזע מדינה שלימה.

קרא עוד:

[postim]

יחד עם החשוד הלוי ישנו עוד חשוד שאף הוא נעצר, בועז גוטמן מחזיק בתואר מומחה לעבירות מחשב ושירת במשטרה עד לשנת 2001. במסגרת עבודתו אף עמד בראש צוות מיוחד לחקירת אהוד טננבוים תושב הארץ אשר חדר למחשבי הפנטגון, ונכנס למעצר של כמעט שנתיים, כיום הוא מחזיק בתואר עורך דין והוא ייצג בשנים האחרונות את הלוי בכל הסיבוכים המשפטיים שהיו לו, בתקופת חקירתו של טננבוים התרברב גוטמן ואמר 'אני שם חצי מיליון דולר שהוא לא מצליח לפרוץ מחשב מול קהל, אם הוא נתפס על ידי משטרת ישראל וכוחות הביון האמריקאים הוא לא עילוי'.

עורך דינו של גוטמן טוען כי לגוטמן אין שום קשר לפרשייה ושמו השתרבב אך ורק כי הוא זה שייצג בשנים האחרונות את הלוי, ואכן הייצוג ייפסק והצדק ייצא לאור, גוטמן נעצר ושוחרר באותו יום תוך תנאים מגבילים של בית המשפט דברי סנגורו של גוטמן. במערכת המשפט והחוקרים בפרשייה זו המומים בינתיים מהגודל וההיקף של הפריצה ושל המסמכים המסווגים שנחשפו ממערכת 'נט משפט' המערכת שמשרתת את בתי המשפט בישראל.

במשטרה עדיין המומים ולא כל כך מכילים את גודל הפגיעה, כאשר איש שעמד בראש צוותות חקירה ונחשף לכל כך הרבה חומרים ומסמכים רגישים, דווקא הוא זה שנעצר בסופו של דבר על אותה עבירה שעליה התמחה כל השנים, עוד עדיין לא ידוע לחוקרי המשטרה איך עבד שיתוף הפעולה ביניהם ומה היה השימוש שעשה גוטמן במסמכים שהוא נחשד בקבלת מהלוי, והאם גוטמן מכורח היותו ראש צוות היה לו מידע על חקירות כל שהן ואו אז פנה להלוי שיציג לו את המסמכים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *