במסגרת ההיערכות המשטרתית המיוחדת, פועלים החל משעות הבוקר המוקדמות, כ- 18,800 שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים לצד אלפי מאבטחים אזרחיים, סדרנים ומפקחים, מרביתם נפרסו במוקדי ההצבעה השונים. גם בלילה תימשך ההיערכות

לפני זמן קצר נסגרו כל קלפיות ההצבעה ברחבי הארץ. בכך, השלימה משטרת ישראל את משימתה העיקרית ביום הבחירות, לשמירת הסדר הציבורי והביטחון במוקדי ההצבעה, ולהבטחת קיומו של ההליך הדמוקרטי באופן תקין ובהתאם לחוק.

במסגרת ההיערכות המשטרתית המיוחדת, פועלים החל משעות הבוקר המוקדמות, כ- 18,800 שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים לצד אלפי מאבטחים אזרחיים, סדרנים ומפקחים, מרביתם נפרסו במוקדי ההצבעה השונים – יותר מ-10,000 קלפיות שנפרסו במעל 4,000 ריכוזים בכל רחבי הארץ, זאת על מנת לשמור על הסדר הציבורי והביטחון, ולהבטיח את קיומן של הבחירות לכנסת בבטחה כחוק.

לאורך היום, פעלו כוחות המשטרה כנגד כל ניסיון לפגוע בטוהר הבחירות, בחשאיות ההצבעה ובהליך ההצבעה התקין ובעקבות כל תלונה או דיווח שהעלה חשד לאי סדרים בקלפיות, הכל בתיאום מול ועדת הבחירות ובהתאם להנחיות יו״ר ועדת הבחירות.

עד כה נפתחו 112 תיקי חקירה בחשד לעבירות שבוצעו בקשר ישיר או עקיף לבחירות, עוכבו 21 חשודים ונעצר חשוד נוסף, בגין עבירות אלו.

משטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל תמשיך לחקור את עשרות התלונות שהתקבלו ואירועים שטופלו ע״י המשטרה בחשד לעבירות על טוהר הבחירות, תעמולת בחירות אסורה, זיופים, התחזות, אלימות וכיו״ב, הכל על מנת להגיע לחקר האמת ובמידת הצורך למצות את הדין עם כל מי שניסה להפר את הסדר הציבורי ולפגוע בהליך הבחירות התקין בניגוד לחוק".

לצד ההיערכות המבצעית סביב ריכוזי הקלפיות, פעלה משטרת ישראל במשך היום בכל רחבי הארץ, בכדי לתת מענה הולם גם לאירועי השגרה ולמאות אלפי המטיילים שפקדו את אתרי הבילוי, הפארקים, חופי הרחצה והכבישים ביום השבתון, בדגש על הכוונת התנועה ושמירת ביטחונם ושלומם של הציבור.

גם בשעות הלילה, תימשך ההיערכות המבצעית המיוחדת של משטרת ישראל בסיום הבחירות לכנסת ה-22 של מדינת ישראל. עם סגירת הקלפיות, נערכת משטרת ישראל לאבטח את תהליך ספירת הקולות וליווי הקלפיות תוך שמירה על הסדר הציבורי וטוהר הבחירות.