לאחר פרסום תוצאות הבחירות אומרים גורמים בפרקליטות כי הכישלון של נתניהו בניסיון להשיג רוב של 61 מנדטים מוריד את האפשרות של דחיית השימוע לראש הממשלה. בפרקליטות חששו שקואליציה שכזאת תפגע בסמכויותיהם

"פלונטר" פוליטי אליו נקלע המערכת הפוליטית בעקבות תוצאות הבחירות ניראה ללא פתרון מציאותי, אולם בפרקליטות דווקא רואים בכך סדר. גורמים בפרקליטות צוטטו בתקשורת אומרים כי העובדה שאין לנתניהו רוב ל"חוק החסינות" הביאה לאנחת רווחה בקרב בכירים במערכת המשפט, אותם בכירים חששו שקואליציה שכזאת תפגע בסמכויותיהם בשל חקיקה שצפויה הייתה להעביר הקואליציה החדשה.

בפרקליטות היה חשש שנתניהו ימנה פרקליט מדינה כלבבו, לאחר שבסוף השנה האזרחית פרקליט המדינה שי ניצן צפוי לעזוב את תפקידו. כפי שעשה לדבריהם במינוי מבקר המדינה.

בתוך כך, גורמים בפרקליטות אומרו ל'חדשות 12' כי הם לא רואים תסריט של דחייה בשימוע בשל האירועים הפוליטיים. נתניהו לא הצליח להגיע לרוב הדרוש על מנת להבטיח את חסינותו או אפילו שיצליח להעביר בכנסת את פסקת ההתגברות. סיבה נוספת שאין אפשרות לדחות את השימוע לראש הממשלה היא העובדה ששי ניצן, שכאמור פורש בסוף השנה, מתכוון להניח חוות דעת מפורטת – לאחר השימוע של נתניהו, מה שמשאיר לוח זמנים צפוף ביותר.

השימוע לנתניהו צפוי להיות ב-2 וב-3 באוקטובר, במקביל להשבעת חברי הכנסת ה-22, אז יתייצבו נתניהו או עורכי דינו לשימוע לפני העמדה לדין אצל היועץ המשפטי לממשלה בפרשות "1000", "2000" ו-"4000", בנסיון אחרון למנוע את העמדתו לדין או לרכך חלק מן האישומים שצפויים. הערב צפויים להעביר פרקליטיו של נתניהו את הנקודות העיקריות שיוצגו.

כזכור, מספירת כלל הקלפיות הערב, למעט המעטפות הכפולות עולה כי כחול לבן מובילה עם 33 מנדטים, הליכוד עם 32, הרשימה המשותפת 12, שס 9, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, המחנה הדמוקרטי 5, עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה. הנתונים מעניקים לשתי הגושים שוויון של 56 מנדטים, וליברמן עם – 8 מנדטים.