מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן, החליט שמערכות החינוך והבריאות יעמדו במרכז דו"חות הביקורת. עוד הוחלט כי בנוסף לעיון במסמכים ותשאול של בעלי תפקידים, יורחב השימוש בשיתוף הציבור – כלומר שאלונים וסקרים על שביעות רצון הציבורי

מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן, החליט שמשרד המבקר משנה כיוון: מערכות החינוך והבריאות יעמדו במרכז דו"חות הביקורת, כך מדווח דורון קדוש ב'גלי צה"ל. המהלך הוא חלק מרפורמת ״הביקורת הבונה״ עליה הכריז אנגלמן עם כניסתו לתפקיד.

עוד הוחלט כי בנוסף לעיון במסמכים ותשאול של בעלי תפקידים, שהיו עד כה דרכי הפעולה העיקריות מול הגופים המבוקרים, יורחב השימוש בשיתוף הציבור – כלומר שאלונים וסקרים על שביעות הרצון ממוסדות החינוך ומהשירות הרפואי. גם היקף הביקורים של צוותי הביקורת בשטח (במרכזים הרפואיים ובבתי הספר) יגדל.

כזכור, לאחרונה נחשף ב'ישראל היום' הרפורמה שמוביל אנגלמן, מאז נכנס לתפקידו. על בכירי המשרד, מהלך אחד שכבר התבצע בדרך לשורת הרפורמות המתכוננת, היה מינוי אל"מ (מיל') ישי וקנין, שהקים את מערך הביקורת בצה"ל, למנכ"ל משרד המבקר, וכן מינוי יועץ מקצועי מתחום הביקורת.

אנגלמן, הם אומרים, לא ייסוג מהחלטותיו המסתמנות בשל הביקורת, ובימים אלה הוא עורך שורה של פגישות והתייעצויות עם גורמי מקצוע כדי להשלים את הרפורמות בקרוב. המהלך הראשון שמתכנן אנגלמן במסגרת הרפורמה הוא ביטול החטיבה למלחמה בשחיתות במשרד המבקר.

בכירים במשרד אומרים: "הקמת החטיבה, בזמנו של לינדנשטראוס פגעה בעבודת הביקורת וגרמה למשרדי ממשלה להתחמק ממתן תשובות ולרתיעה מעבודת הביקורת. אין שום הצדקה לקיומה של חטיבת מלחמה בשחיתות שאינה פלילית במשרד המבקר. החטיבה הזאת שאבה אליה משאבים ותשומת לב באופן קיצוני. אנשי ביקורת רציניים מצאו עצמם עסוקים כל היום בפרטי רכילות במקום לבצע עבודת ביקורת רצינית".