מאות נהגים ערבים משתתפים הבוקר בשיירה מחאה שמארגנת ועדת המעקב העליונה לענייני הציבור הערבי, דרך כביש 6 למשרדי הממשלה בירושלים, כחלק מהמחאה על אלימות בחברה הערבית ובדרישה לשינוי מדיניות הממשלה והמשטרה

מאות נהגים ערבים משתתפים הבוקר בשיירה מחאה שמארגנת ועדת המעקב העליונה לענייני הציבור הערבי מהצפון ומהדרום, דרך כביש 6 למשרדי הממשלה בירושלים, כחלק מהמחאה על הגאות באלימות ובפשיעה בחברה הערבית ובדרישה לשינוי מדיניות הממשלה והמשטרה.

ועדת המעקב קראה למשתתפים להגיע עם דגלים ודגלונים שחורים בלבד. השיירה, יצאה ממג'ד אל-כרום בגליל בשעה 7:00 בבוקר ומצומת שוקת בנגב בשעה 7:30, תסתיים בהפגנה בקריית הממשלה (כיכר רוטשילד) בירושלים. "ועדת המעקב מעמידה גם צוות של עורכי דין מתנדבים למקרה שהמשטרה תנסה למנוע מהשיירה להתקדם או תקנוס את הנהגים", נמסר.

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה שמשתתף בשיירה אמר כי, "היום נכנס לפגישה עם ארדן וצמרת המשטרה כאשר הדרישות הצודקות של האוכלוסייה הערבית ועשרות אלפי המפגינים מאחורינו. אנחנו דורשים שיעוגן בחוק עונשי מאסר וקנסות כבדים על כל אזרח שמחזיק בנשק לא חוקי ולהעמיד לדין את ראשי כנופיות הפשע. לא יתכן שנצטרך לשבור את הכלים כדי שהממשלה ומשטרה יתחילו לטפל בבעיות שגובות את חייהם של אלפי אזרחים. זהו מאבק על הזכות הבסיסית ביותר של כל אזרחי: הזכות לחיים וביטחון".

יו"ר סיעת הרשימה המשותפת ח"כ אחמד טיבי אמר אמש כי, "הפגישה של ראשי המשותפת עם השר ארדן ומפכ״ל המשטרה תיערך מחר אחרי סיום שיירת המכוניות בכביש 6 אחרי הצהריים . נציג את דרישותינו והצעותינו למיגור הפשיעה ביישובים הערביים".

צילום: הרשימה המשותפת